Turlar - Anker Turizm Travel

Anker Turizm Travel

ANKER TURİZM SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

UÇAKLA BUTİK VAN TURU

Bölgenin En İyi Otellerinde Ramada By Wyndham veya Double Tree By Hilton Konaklama…
  • Meşhur Van Kahvaltısı
  • Akdamar Adası,Doğubayazıt
  • Muradiye Şelalesi
  • Çaldıran
  • Tendürek Dağı
  • Ağrı Dağı

( 3 Gün-2 Gece ) SINIRLI KONTENJAN !!!

15-17 Ekim

Meşhur Van Kahvaltısı, Akdamar Adası,Doğubayazıt, Muradiye Şelalesi, Çaldıran, Tendürek Dağı,

Ağrı Dağı, İshakpaşa Sarayı, Urartu Halı, Eski Van (Tuşba), Van Kalesi,

Van Kültür Evi, Arubani Art Gezisi               


TUR PROGRAMI


1 Gün | İZMİR,GAZİANTEP – GAZİANTEP ARKEOLOJİ MÜZESİ - ÇARŞILAR - MUTFAK M

Siz değerli misafirlerimizle Adnan Menderes Havalimanı iç hatlar terminalinde buluşup, Check-in işlemlerimizi tamamlayarak saat 06.10 uçağı ile VAN’ a hareket ediyor ve 08:20’de VAN Ferit Melen Havalimanı’ na iniyoruz. Bizi bekleyen aracımıza yerleştikten sonra, VAN GÖLÜ kıyısında bulunan mekânların birinde meşhur VAN kahvaltısının yapmaya gidiyoruz. Yöresel Van kahvaltısı ekstra (Manda Kaymağı, Van Cacığı, Kara kovan Balı, Murtuğa, Kavut, Köy Tereyağı, Van Çöreği, Otlu Peynir, Kavurmalı Yumurta…) ile günümüze keyifle başlıyoruz. Tadını unutamayacağınız bu kahvaltı sonrasında, ’’GÜNEŞ ÜLKESİ’’ Urartuların başkenti VAN’da, önce AKDAMAR ADASI’NI gezmeye gidiyoruz. Ada üzerinde efsanelere konu olmuş, dünyada ilk Papaz yetiştiren okullardan biri olan AKDAMAR KİLİSESİ ziyaretimizde, rehberimizin anlatımlarını dinliyor ve Kilisenin dış duvarları üzerindeki İncil, Tevrat ve Kur’an-ı Kerim’den alıntı sahnelerin ve mitolojik olayların taş kabartmalarını dikkatle inceliyoruz. Harika bir günün ardından tur tarihimize göre Ramada By Wyndham, Double Tree By Hilton Van vb. yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.Konaklama: Adıyaman Antiochos Otel vb.

2 Gün | GÜN DOĞUMU – NEMRUT DAĞI - KARAKUŞ TÜMÜLÜSÜ – CENDERE KÖPRÜSÜ –HAL

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, DOĞUBAYAZIT’a hareket ediyoruz. Yol güzergâhımızda bulunan, MURADİYE ŞELALESİ’ne uğruyoruz. Ülkemizde bulunan en önemli doğa harikalarından birisi olan Muradiye Şelalesi’nde, suyun kudretini bir kez daha teninizde ve ruhunuzda hissedeceksiniz. Burada bulunan doğal asma köprüden geçerek, coşkulu bir biçimde köpürerek dökülen şelalenin akışını seyrederek, çay kahve molası veriyoruz. Daha sonra, Osmanlılarla Safevi Devleti arasında olan Çaldıran Savaşı'nın yapıldığı ovayı geçip panoramik olarak Tendürek Volkanik Dağı'nın sönmüş lavlarını 2644 rakımda fotoğraflayıp, Ağrı Dağı(Ararat) manzarası eşliğinde DOĞUBAYAZIT'a geçiyoruz. Ağrı Dağını fotoğraflamak için serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeğini aldıktan sonra, Topkapı Sarayı’ndan sonra ikinci büyük yapılar topluluğu olan ve Lale Devrinin en büyük anıtsal yapısı olarak kabul edilen, yapımı 99 yıl süren İSHAK PAŞA SARAYI nı geziyoruz. Ardından, Van deyince akla gelen bir diğer değer ise, el dokuma halılarıdır. Yöreye özgü halı ve kilimlerin en güzel örneklerini göreceğimiz Urartu Halı Kilim Mağazası’nı ziyaret ettikten sonra, otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

Konaklama: Manici Otel, Asil Otel, El Ruha Otel Vb.

3 Gün | HARRAN – KONİK KUBBELİ EVLER - İLK ÜNİVERSİTE – GÖBEKLİ TEPE – - M

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, ESKİ VAN (Tuşba) gezisiyle turumuza başlıyoruz. Pers, Urartu, Ermeni, Selçuklu ve Osmanlı Kültürüne tanıklık ederek, Van Kalesi’ni görüyor ve Van Kültür Evini ziyaret ediyoruz. Ardından Arubani Art Gezisi ile (Van Kedi Evi, Urartu Gümüş Sanatı ve Ermeni Savat Gümüşü…) turumuza devam ederek, alışverişleri için serbest zaman veriyoruz. Şehir merkezinde Van Otlu Peyniri, Van Balı gibi yöresel ürünler de satın alabilme imkânı buluyoruz. Unutamayacağımız anılarımızla VAN’a veda ediyor ve VAN Ferit Melen Havalimanından 14:30 uçağıyla hareket ederek, 16:55’de İZMİR’ e varıyoruz. Bir başka ACADEMİC TOUR seyahatinde, tekrar buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.Konaklama: Mardin Yay Grand Otel, Vb.
DAHİL OLANLAR:
» Van Gidiş-Dönüş Uçak Bileti
» Belirtilen Otellerde 2 Gece Konaklama
» 2 Sabah Kahvaltısı+2 Akşam Yemeği
» Lüks Araçlarla Ulaşımlar ve Şehir Turları
» Çevre Gezileri ve İkramlar
» Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
» Zorunlu Seyahat Sigortası Hizmet Paketi


HARİÇ OLANLAR:
» Müze, Ören Yeri ve Milli Park Girişleri
» Öğle Yemekleri
» Molalarda ve Otellerde Ekstra Yiyecek, İçecek Harcamaları
» Akdamar Adası Geçiş Ücreti
» Van’da uçaktan indikten sonra meşhur Van kahvaltısıEK BİLGİLER

SunExpress Havayolları Bilgilendirmesi

SunExpress olarak, yakında Türkiye içinde yapacağınız seyahatinizin sorunsuz geçmesi için sizlere bazı bilgiler vermek istiyoruz. Yürürlükte olan düzenleme doğrultusunda, 6 Eylül 2021 tarihinden itibaren iç hat uçuşlarımızda seyahat edecek olan yolcularımızın, kalkıştan önce aşağıda yer alan dokümanlardan birini ibraz etmeleri zorunludur:

1. En az 14 gün önce gerekli tüm dozların tamamlandığını kanıtlayan aşı sertifikası

2. Bilimsel olarak bağışıklık kazanıldığı kabul edilen süre içinde alınmış iyileşme belgesi

3. Kalkıştan önceki 48 saat içinde yapılmış negatif PCR testi sonucu: PCR testi, Türkiye’deki tüm devlet hastanelerinde ücretsiz olarak yaptırılabilir.

Yukarıda bahsi geçen dokümanlardan herhangi birini ibraz edemeyen yolcularımızı ilgili uçuşlarımıza kabul edemeyeceğimizi hatırlatmak isteriz.

Check-in sürecini sizin için mümkün olduğunca kolay ve hızlı hale getirmek adına, yolcularımızın Covid-19 ile ilgili sağlık bilgileri check-in sırasında HES kodu üzerinden kontrol edilecektir. HES kodu, Hayat Eve Sığar mobil uygulaması üzerinden kolayca alınabilir. Check-in yaparken talep edilmesi halinde hızlıca paylaşabilmeniz için HES kodunuzu hazırda bulundurmanızı rica ederiz.

Seyahatinize başlamadan önce kullandığınız HES mobil uygulamasının güncel olup olmadığını kontrol etmenizi ve uygulamanın ana ekranında yer alan “HES Kod Ayarları” adımından Aşı Durumu, Hastalık Durumu ve Test Durumu adımlarını aktif hale getirerek kaydetmenizi rica ederiz.

Ayrıca, Covid-19 pandemisi nedeniyle alınan ek önlemler kapsamında kalkış saatinden en az 3 saat önce gidiş havalimanında hazır bulunmanızı önemle rica eder, havalimanında ve uçuşlarımızda tıbbi maske (FFP2, ventilsiz KN95/N95 veya cerrahi maske) takmanın zorunlu olduğunu hatırlatmak isteriz.

HES kodu uygulaması, güncel koronavirüs önlemlerimiz ve SunExpress ile uçuşunuz hakkında daha fazla bilgiye her zaman sunexpress.com’dan ulaşabilirsiniz.

Seyahatinizi planlarken bu düzenlemeleri dikkate almanızı önemle rica eder, sizlere SunExpress ile keyifli uçuşlar ve sağlıklı günler dileriz.

Ek tedbirlerle ilgili yeni gelen bilgilendirme yazısıdır 
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

TAKSİT SEÇENEKLERİ

1 kişi / grup için örnek taksit tablosudur

İLETİŞİM

[email protected]
0256 612 45 98
İNÖNÜ BULVARI NO: 14
    KUŞADASI
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.