1 GECE 2 GÜN AYVALIK-MİDİLLİ (LESVOS) TURU - Anker Turizm Travel

1 GECE 2 GÜN AYVALIK-MİDİLLİ (LESVOS) TURU

  • 1 GECE 2 GÜN AYVALIK-MİDİLLİ (LESVOS) TURU: Yunanistan'ın en büyük üçüncü adası Midilli, Yunanca adıyla Lesvos, Ayvalık'ın karşısında yer alır.
  • 1 GECE 2 GÜN AYVALIK-MİDİLLİ (LESVOS) TURU: Yunanistan'ın en büyük üçüncü adası Midilli, Yunanca adıyla Lesvos, Ayvalık'ın karşısında yer alır.
  • 1 GECE 2 GÜN AYVALIK-MİDİLLİ (LESVOS) TURU: Yunanistan'ın en büyük üçüncü adası Midilli, Yunanca adıyla Lesvos, Ayvalık'ın karşısında yer alır.
  • 1 GECE 2 GÜN AYVALIK-MİDİLLİ (LESVOS) TURU: Yunanistan'ın en büyük üçüncü adası Midilli, Yunanca adıyla Lesvos, Ayvalık'ın karşısında yer alır.
  • Midilli Adası'nı rehberimiz eşliğinde keşfedin
  • Benzer kültürler, benzer lezzetler
  • Molivos'tan tüm adayı keşfetmek mümkün
Yunanistan'ın en büyük üçüncü adası Midilli, Yunanca adıyla Lesvos, Ayvalık'ın karşısında yer alır.

Midilli, Doğu Ege’nin en eski şehirlerinden biridir. Sahil binalarının çoğu 19.yüzyılın sonlarında ve 20.yüzyılın başlarında inşa edilmiştir ve görkemli bir fon oluşturmaktadır. Şehrin çevresindeki çeşitli bölgelerde bulunan Arkaik, Klasik, Hellenistik, Roma ve Ortaçağ Dönemleri'ne ait mimari kalıntıların büyük çoğunluğu Arkeoloji Müzesi'nin iki binasında sergilenmektedir. Adanın güneydoğu sahilleri ve yamaçları boyunca uzanmakta olan Midilli şehri, yaklaşık 30 bin kişilik nüfusu ile eski ve yeni unsurları uyum içinde barındırmaktadır.

TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
Midilli

Saat 08:00 itibariyle feribot ofisinde buluşup, gümrük işlemlerinin ardından 09:00'da feribotumuz ile Midilli'ye hareket ediyoruz. Ayvalık takım adaları, koyları ve deniz fenerlerinin eşliğinde Midilli Adası’na doğru ilerliyoruz. Yaklaşık 1 saat 15 dakika süren bu keyifli deniz yolculuğundan sonra Midilli Limanı'na varıyoruz. Gümrük işlemlerinin ardından rehberimiz eşliğinde Midilli şehir merkezinde bulunan, Hagios Therapondas Kilisesi, Ermou Caddesi, Hagia Athanasious Metropolitlik Kilisesi, Yeni Cami, Türk Hamamı ve Tarihi Roma Agorası gibi tarihi eserleri ziyaret ediyoruz. Burada verilen serbest zamanda; adaya özgü çeşitli peynir, sakız, Uzo gibi ürünlerin tadına bakabilir, dilerseniz alışveriş yapabilirsiniz. Midilli şehir merkezi gezimizin ardından, Gera Körfezi manzarasını izleyerek Midilli`nin en şirin sahil kasabası Perama da keyifli bir öğle yemeği molası veriyoruz. Yemeğin ardından zeytinyağı ile ünlü Pappados Köyü ve Barbaros Hayrettin Paşa`nın doğduğu köy olan Paleokipos Köyü`nü yakından görüyoruz. Paleokipos Köyü’nün ardından, adanın geleneksel köylerinden Ayasos Dağ Köyü için harekete geçiyoruz. Tahta oyma mobilyalarını seramik ve dantel işlerini sergileyen şirin çarşısını gezip ünlü adak yeri olan Meryem Ana Kilisesini ziyaret ediyoruz. Çarsı meydanında vereceğimiz kahve molasının ardından Otelimize doğru harekete geçiyoruz. Akşam yemeğinde geleneksel ada yemeklerinin tadına bakıp Bouzouki eşliğinde Yunan müziğine doyarak unutamayacağımız bir Yunan gecesi geçiriyoruz.Konaklama: Cristina’s Garden, Lasia Hotel, Silver Bay, Mytilana Village, Aegeansun veya Lesvion, Pebble Beach, Eftalou Hotel

2.

Gün
Midilli 2 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor ve Termi şehri üzerinden kuzeye hareket ediyoruz. Osmanlı Dönemi ve sonrasının en lüks oteli Sarlıca Palas’ta fotoğraf molasının ardından, dünyanın tek insan kanından yapılma ikonasının olduğuna inanılan Taksiarhis Kilisesinin bulunduğu, seramikleri ve ballı yoğurdu ile ünlü Mantamados'a varıyoruz. Kilise ziyaretimizi yapıp Kilise avlusunda ballı yoğurt ve lokma molamızı verdikten sonra ünlü yazar Stratis Myrivilis ‘in köyü Skamniya'dan geçerek adanın kuzey ucu olan Molivos'a ulaşıyoruz. Unesco ödüllü bu şirin yerleşim yerinin Arnavut kaldırımlı özgün sokaklarında rehberimiz eşliğinde yürüyüşün ardından serbest zaman veriyoruz. Arzuya göre, özgün elişleri sergileyen küçük dükkanlarından alışveriş yapabilir, teraslı özel cafe restoranlarında Uzo eşliğinde Yunan mutfağının lezzetlerini tadabilirsiniz. Molivos gezimizi de tamamladıktan sonra dönüş yolun da Petra ve tam tepesindeki manastır bizi karşılıyor. Halen bu manastırın içinde ayinler yapılmakta, çanlar çalınmaktadır. Adanın orta bölgesi Kalloni, ilk Osmanlı yerleşim yeri Arisvi ve Kuş cenneti Tuzla bölgesini de geçerek akşam saatlerinde Midilli Limanı'na varıyoruz. Bu güzel günün ardından gümrük işlemlerini de bitirdikten sonra 18:00’ da Ayvalık’a doğru harekete geçiyoruz.

DAHİL OLANLAR:
- Ayvalık- Midilli gidiş–dönüş feribot bileti
- Kahvaltı dahil otel konaklaması
- Yunan gecesi (yemek dahil, içki hariç)
- Tur boyunca tüm transferler
- Türkçe rehberlik hizmeti

HARİÇ OLANLAR:
- Schengen Vize ücreti (Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir)
- Yurtdışına çıkış harcı 50 TL
- Öğle yemeği, içecekler
- Gezi esnasındaki kişisel harcamalar
- Yunanistan geceleme vergisi (oda başı,gecelik 2.-Euro)

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#AYV-002
LOKASYON:
MYTİLİNİ/LESVOS (Midilli çıkışlı)
YEMEK:
1 sabah,1 akşam yemeği
ULAŞIM
Deniz   
BULUŞMA:
Ayvalık Feribot Ofisi
BİTİŞ:
Ayvalık liman
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

100

2 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.

En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

BİZİ ARAYIN: 0256 612 45 98

İLETİŞİM

info@ankertravel.net
0256 612 45 98
İNÖNÜ BULVARI NO: 14
    KUŞADASI
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.