10 Kasım Ata'yı Anma Turu - Anker Turizm
  • 10 Kasım Ata'yı Anma Turu: Kasım'da Aşk başkadır .Çünkü bize ölümsüz bir aşkı anlatır..
  • 10 Kasım Ata'yı Anma Turu: Kasım'da Aşk başkadır .Çünkü bize ölümsüz bir aşkı anlatır..
  • 10 Kasım Ata'yı Anma Turu: Kasım'da Aşk başkadır .Çünkü bize ölümsüz bir aşkı anlatır..
  • 10 Kasım Ata'yı Anma Turu: Kasım'da Aşk başkadır .Çünkü bize ölümsüz bir aşkı anlatır..
  • Kalambaka-Meteora
  • Atatürk'ün evi
  • Döner Kule
  • Aziz Dimitri Kilisesi
  • Kavala
  • Pargalı İbrahim Paşa Camii
Kasım'da Aşk başkadır .Çünkü bize ölümsüz bir aşkı anlatır..

Atatürk’ün evi, şimdilerde müze ve aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti’nin Selanik Konsolosluğu olarak kullanılıyor.Selanik arşivlerinden edinilen bilgilere göre Atatürk Evi, 1870’de Rodoslu müderris Hacı Mehmed tarafından yaptırılmış. Yakın zamanda restore edilerek tekrardan ziyarete açılan bina, şimdilerde müze olarak kullanılıyor. Atatürk Evi, aynı zamanda şehirde Osmanlı döneminden günümüze ulaşan az sayıda yapıdan biri.
Şehrin ana meydanı ve en sevdiğim yerlerinden Aristoteles Meydanı, Selanik’in özellikle akşamları en kalabalık ve capcanlı yerlerinden. Fransız mimar Ernest Hébrard’ın 1918’de dizayn ettiği meydanın büyük bir bölümü ellili yıllarda inşa edilmiş. Büyük İskender’in bir heykeli meydanın ortasında yer alıyor.
Selanik’in simge yapılarından Beyaz Kule, Kanuni Sultan Süleyman zamanında yapılmış ve Osmanlı döneminde önce kale, sonra garnizon ve sonra da zindan olarak kullanılmış. Bir dönem adı Aslan Kulesi olan yer, sonraları Yeniçeri Kulesi olarak anılmış. Zindan olarak kullanıldığı dönemlerde Sultan II. Mahmud’un emriyle kuledeki tutukluların hepsi kılıçtan geçirilince adı Kan Kulesi olarak anılmaya başlanmış. Şehir el değiştirince simgesel olarak vaftiz edilerek ve beyaza boyanmış ve adını da buradan alıyor.
Dördüncü yüzyılda inşa edilmiş, UNESCO Dünya mirası listesindeki Aya Dimitros Katedrali, 5. yüzyılın ortalarında yapılmış görkemli bir tapına. M.S. 324’de I.Konstantin Hıristiyanlığı devlet dini olarak kabul ettiğinde, Aziz Dimitrios’un onuruna Roma hamamlarının kalıntıları üzerine yapılmış.

TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
İzmir-İpsala-Dedeağaç-Gümülcine-Selanik-Kalambaka(Meteora)

AKŞAM
Öğleden sonra saat 15.45’ de Üçkuyular (Fahrettin Altay kavşakta, Pamukkale Yazıhanesi önü), 16.00 Konak (Sabancı Kültür Merkezi önü), 16.15 Alsancak (Fuar Lozan Kapısı önü), 16.30 Bayraklı (Üst Geçit Durak önü), 16.35 Karşıyaka (Anıt),16.40 Karşıyaka-(Yunuslar) ve saat 16.45’ de Bostanlı (İskelenin karşısı Suat Taşer Açıkhava tiyatrosu önü),16:55 Mavişehir Mavibahçe Avm karşısı,eski Carrefour önü)’nden siz değerli misafirlerimizi alarak hareket ediyoruz. Yolda verilecek uygun molaların ardından, Lâpseki üzerinden feribot ile Gelibolu’ya geçerek İpsala Sınır Kapısına ulaşıyoruz. 

(Feribot geçişi, yoğunluğa bağlı olarak Çanakkale – Eceabat hattından da yapılabilir.) 

SABAH
Yolda verilecek uygun kahvaltı ve ihtiyaç molalarıyla, Dedeağaç, Gümülcine, İskeçe, Kavala, SELANİK güzergâhında ilerleyerek, otoban üzerinde yapacağımız rahat bir yolculuğun ardından, “YUNANİSTAN’ın Kapadokya’sı” olarak tanımlanan KALAMBAKA-METEORA bölgesine doğru muhteşem bir doğa manzarası eşliğinde yolumuza devam ediyoruz. Tesalya Ovası’nın kuzeyinde bulunan METEORA’ ya varıyoruz. Deniz dibindeki yığılmalardan, denizin çekilmesiyle oluşan “şahin kayası” tarzı tepelere kurulmuş olan ve rahiplerin bugün de yaşadığı, ortaçağ dönemine ait görkemli Ortodoks Manastırlarının bulunduğu bölgede, bölge tarihi ve manastır yaşamı hakkındaki bilgiler eşliğinde, koşullara bağlı olarak bir ya da iki manastır ziyaret ediyoruz. Tüm bölgeyi otobüs ile gezerek ve masallardan fırlamış izlenimi yaratan coğrafyasının tadını çıkaracağımız fotoğraf molaları vererek turumuzu tamamlıyor ve METEORA’nın eteklerinde kurulu şirin KALAMBAKA kentinde yemek ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanı takiben Meteora’dan ayrılıyor ve SELANİK yönünde ilerliyoruz. Akşamüzeri erken saatlerde Selanik’ te ki 4* Capsis Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.Konaklama: 4* Capsis Otel

2.

Gün
Selanik 2 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben SELANİK şehir turumuza başlıyoruz. Vardaris Meydanını, Kral Konstantin Heykelini, bugün Makedonya ve Trakya Bakanlığı olarak faaliyet gösteren Osmanlı yapısı Hükümet Konağı’nı görerek, kente hâkim bir tepe üzerine kurulmuş olan Bizans Kalesi’nde panoramik olarak kenti seyredeceğimiz Ano Poli (Yukarı Şehir) bölgesine gidiyoruz. Osmanlı döneminde “Bayır” adını taşıyan mahallede Eski Türk Evleri arasında yapacağımız yürüyüş turumuz sırasında karşılaşacağımız fotoğraf kareleri ile kentin tarihine tanıklık edeceğiz. Selanik Sancakbeyi İshak Paşa tarafından 1484 yılında yaptırılan Alaca İmaret Camii ve Selanik’ in koruyucu azizi olan Aziz Dimitri adına inşa edilen Aziz Dimitri Kilisesi’ni ve ardından Mustafa Kemal Atatürk’ ün doğduğu ve çocukluk yıllarını geçirdiği, bugün Türk Konsolosluğu bahçesinde bulunan Atatürk Evi’ni ziyaret ediyoruz. Hamidiye Hastanesi, Osmanlı tarihindeki İlk Jandarma Süvari Okulu, Aristoteles Üniversitesi Kampüsü, bugün Felsefe Fakültesi olarak faaliyet gösteren Osmanlı dönemi İdadisi ve Sabri Paşa Şadırvanını görerek, panoramik turumuza devam ediyoruz. Galerios’un Perslere karşı başarılı savaşlarını konu alan kabartmalarla bezeli Zafer Takını, Osmanlı döneminde cami olarak faaliyet gösteren Rotonda’yı, II. Murat döneminde yaptırılan Bey Hamamı’nı, Osmanlı döneminde inşa edilen ilk camii olan Hamza Bey Camii’ni ve Bedesteni, Osmanlı dönemi Gümrük Binasını da görerek, Niki Sahil Bulvarı’na çıkıyoruz. Burada kentin sembolü ünlü Beyaz Kule önünde bir fotoğraf molası veriyoruz. Büyük İskender Heykelini görerek, kentin doğusuna yöneliyoruz. Eski kentin zengin tüccar ve aristokratlarının yaşadığı ve bugün modern şehrin arasında kalmış eski, bahçeli malikânelerinin güzel görüntüsü eşliğinde şehir merkezine geri dönüyoruz. Fuar Alanını, Döner Kuleyi, görerek ulaşacağımız Aristoteles Meydanında alışveriş ve öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanı takiben, günümüzü tamamlayarak eğlence dolu geleneksel bir taverna gecesi için dinlenmek üzere erken akşam saatlerinde otelimize dönüyoruz.Konaklama: 4* Capsis Otel

3.

Gün
Selanik-Kavala-İzmir 3 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah alacağımız kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyoruz. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ ün doğduğu ve çocukluk yıllarını geçirdiği, bugün Türk Konsolosluğu bahçesinde bulunan Atatürk Evi önündeki Anma Törenine katılımımızı takiben, Kuzey Ege sahilinde iki saatlik keyifli bir yolculuk yaparak, Kavala yönünde ilerliyoruz. Osmanlı döneminde Balkanların en önemli ticaret merkezlerinden ve liman kentlerinden biri olan KAVALA’ya Kanuni Sultan Süleyman döneminde inşa edilen Su Kemerlerini görerek giriyor ve şehrin en eski yerleşim bölgesinde keyifli bir yürüyüş turuna çıkıyoruz. Eski kent bölgesinde Mübadele sonrası kiliseye çevrilmiş olan Pargalı İbrahim Paşa Camii’ni görerek başlıyoruz. Türklerin ilk yerleştiği mahallede inşa edilmiş Halil Bey Camii’ni, kentin en görkemli anıtsal yapısı olan Kavalalı Mehmet Ali Paşa tarafından yaptırılan İmaret Külliyesi’ni, gördükten sonra, kenti panoramik olarak seyredeceğimiz tepede bulunan Meryemana Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz, Ardından yemek ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanı takiben Kavala’dan ayrılıyoruz. Kurabiyeleri ile ünlü Nea Karvali’ de vereceğimiz kısa bir mola sonrası, Lozan Anlaşması çerçevesinde gerçekleştirilen Mübadele’ ye sınır teşkil eden Karasu (Nestos) Nehrini görerek, İskeçe, Gümülcine ve Dedeağaç güzergâhında ilerleyerek, sınır kapısına varıyor ve pasaport - gümrük işlemlerini takiben, Free Shop’ta alışveriş molası veriyoruz. İpsala sınır kapısından hareketle gerekli ihtiyaç ve yemek molaları verilerek, geldiğimiz güzergâh üzerinden, gece yarısından hemen sonra İzmir’e varıyor 

DAHİL OLANLAR:
*Lüks Otobüslerle Ulaşım ve programdaki tüm turlar
*Çevre Gezileri
*Otobüs içi ikramlar
*Profesyonel Rehberlik Hizmeti
* 4* CAPSIS Otel’ de 1 Gece Y.P. ve 1 Gece O.K. Konaklama
* Seyahat Güvence Paketi Sigortası

HARİÇ OLANLAR:
» Vize ücreti (120 Euro)
» Yurtdışı çıkış harcı bedeli- Misafirler tarafından pasaport numarası ile bankaya yatırılır.
» Öğle yemekleri
» Selanik’te Müzikli Tavernada akşam yemeği (35 €)
» Müze ve Ören yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri
» Her türlü otel ekstraları ve yemeklerde alınan içecekler
» Yolda alınan kahvaltı ve molalardaki yiyecek ve içecekler
» 65 -79 yaş (15€) - 80 yaş ve üzeri (20€) yolcularımız için ek sürprim sigorta farkı alınır.

YORUMLAREK BİLGİLER

**Yeşil Pasaport ve geçerli Schengen vizesi olanların vize almalarına gerek yoktur. Tur tarihine göre, pasaportunuzun ve Schengen vizenizin geçerlilik tarihini ve tura gerekli giriş-çıkış sayılarını (misafirin sorumluluğundadır) kontrol ediniz.
**Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları Sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.

**Ekstra turların günleri; katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre veya benzeri durumlara göre rehber tarafından değiştirilebilir.
**Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.
** ANKER TURIZM kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
**Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan nsorumlu değildir. Pasaportunuzun kaybolması yada çalınması halinde Acentemiz yetkilisi/rehberi, diğer seyahat eden misarlere acentenin taahhüt ettiği üzere Tur Programına devam etmek zorunda olduğundan; kaybın/çalınmanın gerçekleştiği ülkede Pasaport işlemleri, geri dönüş yada tura dahil olma işlemleri ile ilgili tüm organizasyonda kendi sorumluluklarında hareket edeceklerini bilmelidirler. Bu hususta doğabilecek sıkıntı ve sorunlar ile ilgili Acentemiz sorumluluk kabul etmez.
**Konsolosluğun vize vermemesi durumunda, ödenen vize, sigorta ve tur ücreti iade edilmez.
**Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.
**Tur esnasında harcama yapılabilmesi için, Euro bulundurmanız yeterlidir.Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#119
LOKASYON:
İzmir ( İzmir çıkışlı)
YEMEK:
Otelde 1 akşam yemeği, 2 sabah kahvaltısı
ULAŞIM
Otobüs   
BULUŞMA:
*Üçkuyular (Fahrettin Altay kavşakta, Pamukkale Yazıhanesi önü) *Sabancı Kültür Merkezi önü *Fuar Lozan Kapısı önü *Bayraklı (Üst Geçit Durak önü) *Karşıyaka (Anıt) *Karşıyaka-(Yunuslar) *Bostanlı (İskelenin karşısı Suat Taşer Açıkhava tiyatrosu önü) *Mavişehir Mavibahçe Avm karşısı,eski Carrefour önü
BİTİŞ:
*Üçkuyular (Fahrettin Altay kavşakta, Pamukkale Yazıhanesi önü) *Sabancı Kültür Merkezi önü *Fuar Lozan Kapısı önü *Bayraklı (Üst Geçit Durak önü) *Karşıyaka (Anıt) *Karşıyaka-(Yunuslar) *Bostanlı (İskelenin karşısı Suat Taşer Açıkhava tiyatrosu önü) *Mavişehir Mavibahçe Avm karşısı,eski Carrefour önü
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları
EKSTRALAR
35 EUR
Selanik Müzikli Taverna

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.

TARİH VE FİYATLAR

199

3 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.

En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

BİZİ ARAYIN: 0256 612 45 98

İLETİŞİM

info@ankertravel.net
0256 612 45 98
İNÖNÜ BULVARI NO: 14
    KUŞADASI
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.