2ADA BİR ARADA SAMOS&İKARİA CUMA-PAZAR REHBERLİ 2 HAFTADA BİR TUR - Anker Turizm Travel
  • 2 ADA BİR ARADA SAMOS & IKARIA CUMA - PAZAR (REHBERLİ) 2 HAFTADA BİR TUR: Hafta sonunu Samos ve İkaria'da keyifle geçirmek istemez miydiniz? 21 Haziran başlangıç 2 haftada bir rehberli turla deniz, kültür ve Yunan mutfağının tadını çıkartın.
  • 2 ADA BİR ARADA SAMOS & IKARIA CUMA - PAZAR (REHBERLİ) 2 HAFTADA BİR TUR: Hafta sonunu Samos ve İkaria'da keyifle geçirmek istemez miydiniz? 21 Haziran başlangıç 2 haftada bir rehberli turla deniz, kültür ve Yunan mutfağının tadını çıkartın.
  • 2 ADA BİR ARADA SAMOS & IKARIA CUMA - PAZAR (REHBERLİ) 2 HAFTADA BİR TUR: Hafta sonunu Samos ve İkaria'da keyifle geçirmek istemez miydiniz? 21 Haziran başlangıç 2 haftada bir rehberli turla deniz, kültür ve Yunan mutfağının tadını çıkartın.
  • 2 ADA BİR ARADA SAMOS & IKARIA CUMA - PAZAR (REHBERLİ) 2 HAFTADA BİR TUR: Hafta sonunu Samos ve İkaria'da keyifle geçirmek istemez miydiniz? 21 Haziran başlangıç 2 haftada bir rehberli turla deniz, kültür ve Yunan mutfağının tadını çıkartın.
  • Pisagor Meydanı
  • Yunan Mutfağı
  • Lykourgos Logothetis
Hafta sonunu Samos ve İkaria'da keyifle geçirmek istemez miydiniz? 21 Haziran başlangıç 2 haftada bir rehberli turla deniz, kültür ve Yunan mutfağının tadını çıkartın.

TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
Kuşadası 1 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah saat 07:30'da KUŞADASI EGE PORT ANA GİRİŞ önünde Check-in işlemlerimiz için hazır oluyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından saat 08:15’de kalkacak olan feribotumuza biniyoruz. Yaklaşık 1 saatlik keyifli bir yolculuğun ardından Samos Adasına yanaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından misafirlerimiz bagajlarını bizleri bekleyen aracımıza teslim ediyorlar.

Daha sonrasında rehberimizle birlikte öncelikli olarak merkezde bulunan Pisagor Meydanı'nı ve Aslan heykeli'ni yakından tanıma şansını buluyoruz. Ardından arzu eden misafirlerimiz serbest zaman içerisinde yemek (extra) ve alışveriş ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Vathi kentinde yaptığımız gezimiz sonrasında rehberimizin belirlemiş olduğu buluşma noktası ve saatinde hazır bir şekilde aracımıza geçip buradan adanın kuzeybatısında bulunan Karlovasi şehrindeki otellerine yerleşmek üzere hareket ediyoruz. Karlovasi'ye ulaşmadan önce sahil boyunca yapacağımız bu dönüş esnasında doğanın kucağında bülbül sesleri eşliğinde kahvelerimizi yudumlamak için Manolates Köyü eteklerinde bulunan küçük bir sahil beldesi olan Agios Kostandinos'da kısa bir mola veriyoruz.

Molamızın ardından kısa süre sonra Karlovasi'ye varıyor ve otel odalarımıza yerleşiyoruz. 

2.

Gün
Samos 2 gün programını görmek için tıklayınız

Neler var İkaria adasında? Konusunda uzman olan rehberlerimizin Samos adası turlarımızda sözünü ettiği İkaria adasıyla ilgili öncelikli olarak mitolojiden bahsederek bir giriş yapalım dilerseniz...

Babası Daedalus’u dinlemeyerek güneşe çok yakın uçan İkarus, Kuzey Ege’deki bu kayalıklı adaya adını vermiştir. Burası zamanın durduğu ada burada herşey sakin tempoda ilerliyor işte bu nedenle uzun yaşamın sırrının çözüldüğü yer olarak anılmakta.

Bundandır bir diğer adının da Keçi adası olarak anılması, İkaria denilince uzun yaşam ve eşsiz çoğrafyası dışında sakinlerinin eğlence, yemek, neşe, müzik ve içki konusunda da nam saldıklarından söz etmemek olmaz.

İkaria Adasının diğer Yunan adalarıyla kıyaslandığında kendisi özgü olan farklı bir çoğrafyaya sahiptir. Yüksek, yalın ve kayalıklı dağlarına eşlik yeşil kırları, bu yamaçlardan akan dereler ve kaynağı Güney denizi olan sahilleri izlemektedir.

Yunan adalarının vazgeçilmez unsurlarından olan Panayır kültürü ada içerisinde dönemsel olarak kendisini ortaya koyar hem ziyaret edenlere hem de sakinlerine unutulmaz anılar biriktirme fırsatını sunar.

Siz değerli SamosSevdalıları için çok farklı bir deneyim adına İkariayı hissedebileceğiniz tadımlık bir program hazırladık neler mi yapacağız İkaria'da;

Sabah Karlovaside bulunan limandan hareket edecek olan Megalochori teknesiyle saat 07:45te hareket edeceğiz İkaria adasına doğru. Saatlerimiz 10.25/30 olduğunda adanın güneyinde bulunan Agios Kirikos limanına varmış olacağız. Limanda siz değerli misafirlerimizi bekleyen, ziyaretiniz sırasında size eşlik edecek, yol gösterecek, bilgi verecek, adanın tarihi/görenekleri/gelenekleri hakkında bilgi alabileceğiniz ve sorularınızı yanıtlayacak olan Yunan rehberinizle buluşma sonrasında hızımızı kesmeden yolumuza devam ederek;

İkaria'nın merkezini ziyaret, Tadabileceğiniz geleneksel tatlıların ve yöresel yemeklerin bulunduğu ve alışveriş tutkunları içinde birçok geleneksel hediyelik eşyayı bulabileceğiniz mağazaların bulunduğu ara sokaklarda kısa bir yürüyüş sonrasında yeni durak noktamıza doğru hareket edeceğiz;

11.00-11.15 gibi Yunanistan'ın her yerinden insanların Termal'e girmek için ziyaret ettiği ünlü Therma Köyü ve buhar banyolarına varış sonrasında dileyen misafirlerimi yaklaşık olarak 20 dakika boyunca ziyaret edilebilecek Appolon ve Spilia kaplıcalarını (sürenin kısıtlı olma nedeni maalesef ki termal suda daha fazla kalınmasına izin verilmemesi olduğundan) ziyaret edebilir ya da bu köyün sunduğu güzel kumlu kristal denizinde yüzebilir.

Therma ayrıca çok sayıda adaya özgü lezzetlerin deneyimlenebileceği birçok yeme içme mekanına ev sahipliği yapmasıyla bilinmekte birçok farklı lezzet deneyimleme imkanına (tatlıdan, deniz mahsullerine varan) sahipsiniz.

Her güzel gezinin bir sonu olmasından dolayı yeniden Samos adasına gezimize kaldığımız yerden devam etmek adına saatlerimiz 15:00 gösterdiğinde Megalochori teknesine binmek üzere Agios Kiriakos limanına geri dönmek üzere yola çıkıyoruz.(Burada ek olarak bir şeyler satın almak isteyenler için tekneye kadar vaktimiz olacak)

Saatlerimiz 15.30 olduğunda Megalochori teknesi İkaria'dan Samos Karlovasi limanına doğru Ege'nin insanı kendisine hayran bırakan eşsiz maviliğiyle birlikte dingin bir yolculuk sonrasında Karlovasi limanina ulaşmış olacağız buradan otellerimize transferimizi gerçekleştirip bu keyifli gezi sonrası dinlenmeye çekilme zamanımız olacak.

** Hareket saatleri farklılık gösterebilir, rehberimiz bilgilendirme yapacaktır.

Hava şartlarının adaya geçişe izin vermemesi halinde, Kampos turumuz gerçekleştirilecektir.

3.

Gün
İkaria 3 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve rehberimizin belirteceği saatte başlayacak olan turumuz için otel önünde hazır oluyoruz. Daha sonra Pisagor’un doğum yeri olan Pythagoria’ya doğru yol alıyoruz. Yolumuzun üzerinde ilk olarak ünlü Pythagorias kupalarının yapıldığı bir atölyeye konuk oluyor ve diğer adı “Adalet Kupası” olan bu matematiksel kupanın yapımını izliyoruz. Dileyen misafirlerimize kendileri ya da hediye etmek için olağanüstü tasarıma sahip bu kupalardan almalarını tavsiye ediyoruz. Ardından şirin sokakları ve yemyeşil doğası ile ünlü Pirgos Köyü'nden geçiyoruz. Samos’un ünlü ballarının tadına varmak ve alışveriş yapmak için bal kooperatifinin satış mağazasına uğruyoruz. Seyahatimiz esnasında geçtiğimiz yolların üzerindeki üzüm bağlarını görüyor ve adanın neden ünlü bir Şarap adası olduğunun farkına varıyoruz.

Ardından rotamız üzerinde bulunan ve adanın tarım merkezi sayılan Koumaradei Köyü'nden geçerek kısa bir seyahatin ardından Pythagoria’ya vardığımızda, birbirinden güzel evleri ve tertemiz sahili ile ünlü bu turizm cennetinde antikçağın mimarlık eserlerini ve Lykourgos Logothetis kalesini panoramik olarak görüyoruz. Bu güzel beldenin çarşısında, serbest zaman sürecinde dileyen misafirlerimiz alışveriş ve kahve keyfi imkanı bulacaklardır.

Rehberimizin belirlediği hareket zamanından sonra otobüsümüzle yaptığımız kısa panoramik başkent gezimizin ardından, adanın en meşhur plajlarına sahip olan, tavernaları ve eşsiz mimarisi ile Mykonos’tan izler taşıyan Kokari’ye varıyoruz. Bu şirin beldede vereceğimiz serbest zaman süresince dileyen misafirlerimiz deniz kenarında yemeklerini (extra) alma şansı yanında, turkuaz renkli denizi deneyimleme şansını bulacaklardır. Burada geçirdiğimiz keyifli molanın ardından bizleri bekleyen otobüsümüze biniyor ve bir yanımızın yemyeşil ormanlarla, diğer yanımızın ise masmavi denizle çevrili olduğu yoldan seyahatimize devam etmek suretiyle limana varıyoruz.

Pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından saat 17:30'da hareket eden gemimize biniyor ve her güzel şeyin bir sonu olduğu gibi bu gezimizin de sonuna geliyor, yine ve yeniden görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz. 

DAHİL OLANLAR:
* Gidiş - Dönüş Gemi bileti
* 2 Gece Kahvaltı Dahil Otel konaklaması
* Rehberlik hizmeti ve Ada turları

HARİÇ OLANLAR:
• Vize ücreti 120 €
• Yurtdışı çıkış harcı 150 TL
• Yunanistan geceleme devlet vergisi; gecelik odabaşı 0.50 €
• Müze ve ören yeri giriş ücretleri
• Öğle ve akşam yemekleri
• Dahil olarak belirtilmemiş diğer hizmetler


EK BİLGİLER

1- Otellerde unutulan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir, lütfen unutulan eşyaların geri getirilmesini talep etmeyiniz.

2- Dileyen misafirlerimize taverna gecesi (FİX MENU CANLI MÜZİKLİ - İÇECEK HARİÇ 20 EURO) ile alakalı olarak rehberiniz tarafından bilgi verilecektir.

3- Rehberin yol güzergahı üzerinde değişiklik yapma hakkı vardır.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#614
LOKASYON:
Yunanistan (Kuşadası çıkışlı)
ULAŞIM
Otobüs    Deniz   
BULUŞMA:
Kuşadası Ege Port
BİTİŞ:
Kuşadası Ege Port
İPTAL POLİTİKASI:

TARİH VE FİYATLAR

215

'den başlayan fiyatlarla

3 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

2 ADA BİR ARADA SAMOS & IKARIA... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM

[email protected]
KUŞADASI:
0256 612 45 98
İNÖNÜ BULVARI NO: 14
    KUŞADASI
AYDIN:
(0256) 213 20 44
Adnan Menderes Bulvarı No:25 Efeler 09010 AYDIN
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.