21 HAZİRAN BAŞLANGIÇ 2 ADA BİR ARADA SAMOS & FOURNI CUMA - PAZAR (REHBERLİ) 2 HAFTADA BİR TUR - Anker Turizm Travel
  •  21 HAZİRAN BAŞLANGIÇ 2 ADA BİR ARADA SAMOS & FOURNI CUMA - PAZAR (REHBERLİ) 2 HAFTADA BİR TUR: Kuşadası'nın tam karşısında yer alan Sisam(Samos) Adası, tertemiz koyları, görülmeye değer tarihi yapıları ile sizleri bekliyor. Ayrıca Fourni adasının güzelliği ile büyülenip tatilin tadını çıkarıyoruz.
  •  21 HAZİRAN BAŞLANGIÇ 2 ADA BİR ARADA SAMOS & FOURNI CUMA - PAZAR (REHBERLİ) 2 HAFTADA BİR TUR: Kuşadası'nın tam karşısında yer alan Sisam(Samos) Adası, tertemiz koyları, görülmeye değer tarihi yapıları ile sizleri bekliyor. Ayrıca Fourni adasının güzelliği ile büyülenip tatilin tadını çıkarıyoruz.
  •  21 HAZİRAN BAŞLANGIÇ 2 ADA BİR ARADA SAMOS & FOURNI CUMA - PAZAR (REHBERLİ) 2 HAFTADA BİR TUR: Kuşadası'nın tam karşısında yer alan Sisam(Samos) Adası, tertemiz koyları, görülmeye değer tarihi yapıları ile sizleri bekliyor. Ayrıca Fourni adasının güzelliği ile büyülenip tatilin tadını çıkarıyoruz.
  • Pisagor Meydanı
  • Balıkçı Adası Fourni
  • Lykourgos Logothetis
Kuşadası'nın tam karşısında yer alan Sisam(Samos) Adası, tertemiz koyları, görülmeye değer tarihi yapıları ile sizleri bekliyor. Ayrıca Fourni adasının güzelliği ile büyülenip tatilin tadını çıkarıyoruz.

TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
Kuşadası 1 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah saat 07:30'da KUŞADASI EGE PORT ANA GİRİŞ önünde Check-in işlemlerimiz için hazır oluyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından saat 08:15’de kalkacak olan feribotumuza biniyoruz. Yaklaşık 1 saatlik keyifli bir yolculuğun ardından Samos Adasına yanaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından misafirlerimiz bagajlarını bizleri bekleyen aracımıza teslim ediyorlar.

Daha sonrasında rehberimizle birlikte öncelikli olarak merkezde bulunan Pisagor Meydanı'nı ve Aslan heykeli'ni yakından tanıma şansını buluyoruz. Ardından arzu eden misafirlerimiz serbest zaman içerisinde yemek (extra) ve alışveriş ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Vathi kentinde yaptığımız gezimiz sonrasında rehberimizin belirlemiş olduğu buluşma noktası ve saatinde hazır bir şekilde aracımıza geçip buradan adanın kuzeybatısında bulunan Karlovasi şehrindeki otellerine yerleşmek üzere hareket ediyoruz. Karlovasi'ye ulaşmadan önce sahil boyunca yapacağımız bu dönüş esnasında doğanın kucağında bülbül sesleri eşliğinde kahvelerimizi yudumlamak için Manolates Köyü eteklerinde bulunan küçük bir sahil beldesi olan Agios Kostandinos'da kısa bir mola veriyoruz.

Molamızın ardından kısa süre sonra Karlovasi'ye varıyor ve otel odalarımıza yerleşiyoruz. 

2.

Gün
Samos 2 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelde aldığımız kahvaltımızın ardından, Karlovasi limanından hareket edicek olan Megalochori teknesiyle saat 07:45te hareket edeceğiz Founi adasına doğru. 1 saat 45 dakika süren keyifli bir yolculuktan sonra Ege’nin Cennet Adası Fourni’ye varılıyor.

Bir balıkçı adası olarak özgünlüğünü koruyan Fourni; taze balığın ve Istakozun deneyimlenebileceği küçük bir Ege Adası’dır. Taptaze deniz ürünleri ile “Lezzet’in Adası” olarak adlandırmak abartılı olmayacaktır.

Fourni’nin bir diğer önemli özelliği denizinin ve doğasının bakirliğidir. Ege’nin en temiz denizi olarak nitelendirilmektedir. Fourni’de vakit geçirecek misafirlerimiz; turkuaz denizin keyfine varıp, taptaze deniz ürünlerinin lezzeti ile tanışabilirler. Fourni’den Karlovasi’ye dönüş saat 16:30’dir. 18:45 civarı Karlovasi’ye varan misafirlerimiz konakladığımız otele giderek, akşam katılacağımız Taverna gecesine kadar dinlenme imkanına sahip olabilirler. (Fourni Adası, çok küçük bir ada olduğu için rehberlik hizmeti gerektirmemektedir.)

** Hareket saatleri farklılık gösterebilir, rehberimiz bilgilendirme yapacaktır.

Hava şartlarının adaya geçişe izin vermemesi halinde, Kampos turumuz gerçekleştirilecektir.

3.

Gün
FOURNİ 3 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve rehberimizin belirteceği saatte başlayacak olan turumuz için otel önünde hazır oluyoruz. Daha sonra Pisagor’un doğum yeri olan Pythagoria’ya doğru yol alıyoruz. Yolumuzun üzerinde ilk olarak ünlü Pythagorias kupalarının yapıldığı bir atölyeye konuk oluyor ve diğer adı “Adalet Kupası” olan bu matematiksel kupanın yapımını izliyoruz. Dileyen misafirlerimize kendileri ya da hediye etmek için olağanüstü tasarıma sahip bu kupalardan almalarını tavsiye ediyoruz. Ardından şirin sokakları ve yemyeşil doğası ile ünlü Pirgos Köyü'nden geçiyoruz. Samos’un ünlü ballarının tadına varmak ve alışveriş yapmak için bal kooperatifinin satış mağazasına uğruyoruz. Seyahatimiz esnasında geçtiğimiz yolların üzerindeki üzüm bağlarını görüyor ve adanın neden ünlü bir Şarap adası olduğunun farkına varıyoruz.

Ardından rotamız üzerinde bulunan ve adanın tarım merkezi sayılan Koumaradei Köyü'nden geçerek kısa bir seyahatin ardından Pythagoria’ya vardığımızda, birbirinden güzel evleri ve tertemiz sahili ile ünlü bu turizm cennetinde antikçağın mimarlık eserlerini ve Lykourgos Logothetis kalesini panoramik olarak görüyoruz. Bu güzel beldenin çarşısında, serbest zaman sürecinde dileyen misafirlerimiz alışveriş ve kahve keyfi imkanı bulacaklardır.

Rehberimizin belirlediği hareket zamanından sonra otobüsümüzle yaptığımız kısa panoramik başkent gezimizin ardından, adanın en meşhur plajlarına sahip olan, tavernaları ve eşsiz mimarisi ile Mykonos’tan izler taşıyan Kokari’ye varıyoruz. Bu şirin beldede vereceğimiz serbest zaman süresince dileyen misafirlerimiz deniz kenarında yemeklerini (extra) alma şansı yanında, turkuaz renkli denizi deneyimleme şansını bulacaklardır. Burada geçirdiğimiz keyifli molanın ardından bizleri bekleyen otobüsümüze biniyor ve bir yanımızın yemyeşil ormanlarla, diğer yanımızın ise masmavi denizle çevrili olduğu yoldan seyahatimize devam etmek suretiyle limana varıyoruz.

Pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından saat 17:00'de hareket eden gemimize biniyor ve her güzel şeyin bir sonu olduğu gibi bu gezimizin de sonuna geliyor, yine ve yeniden görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz. 

DAHİL OLANLAR:
* Gidiş - Dönüş Gemi bileti
* 2 Gece Kahvaltı Dahil Otel konaklaması
* Rehberlik hizmeti ve Ada turları

HARİÇ OLANLAR:
• Vize ücreti 120 €
• Yurtdışı çıkış harcı 150 TL
• Yunanistan geceleme devlet vergisi; gecelik odabaşı 0.50 €
• Müze ve ören yeri giriş ücretleri
• Öğle ve akşam yemekleri
• Dahil olarak belirtilmemiş diğer hizmetler


EK BİLGİLER

1- Otellerde unutulan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir, lütfen unutulan eşyaların geri getirilmesini talep etmeyiniz.

2- Dileyen misafirlerimize taverna gecesi (FİX MENU CANLI MÜZİKLİ - İÇECEK HARİÇ 20 EURO) ile alakalı olarak rehberiniz tarafından bilgi verilecektir.

3- Rehberin yol güzergahı üzerinde değişiklik yapma hakkı vardır.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#613
LOKASYON:
Samos (Kuşadası çıkışlı)
ULAŞIM
Otobüs    Minibüs, Van    Deniz   
BULUŞMA:
Kuşadası Limanı
BİTİŞ:
Kuşadası Limanı
İPTAL POLİTİKASI:

TARİH VE FİYATLAR

199

'den başlayan fiyatlarla

3 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

21 HAZİRAN BAŞLANGIÇ 2 ADA BİR... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM

[email protected]
KUŞADASI:
0256 612 45 98
İNÖNÜ BULVARI NO: 14
    KUŞADASI
AYDIN:
(0256) 213 20 44
Adnan Menderes Bulvarı No:25 Efeler 09010 AYDIN
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.