4 GECE 5 GÜN KOS (İSTANKÖY) ve PATMOS TURU (REHBERSIZ) - Anker Turizm Travel
  • 4 GECE 5 GÜN KOS (İSTANKÖY) ve PATMOS TURU (REHBERSIZ): Bu programda 2 gün Hipokrat'ın doğduğu ada olan Kos'u ve 2 gün Patmos'u keşfedeceğiz...
  • 4 GECE 5 GÜN KOS (İSTANKÖY) ve PATMOS TURU (REHBERSIZ): Bu programda 2 gün Hipokrat'ın doğduğu ada olan Kos'u ve 2 gün Patmos'u keşfedeceğiz...
  • 4 GECE 5 GÜN KOS (İSTANKÖY) ve PATMOS TURU (REHBERSIZ): Bu programda 2 gün Hipokrat'ın doğduğu ada olan Kos'u ve 2 gün Patmos'u keşfedeceğiz...
  • 4 GECE 5 GÜN KOS (İSTANKÖY) ve PATMOS TURU (REHBERSIZ): Bu programda 2 gün Hipokrat'ın doğduğu ada olan Kos'u ve 2 gün Patmos'u keşfedeceğiz...
  • Kos Adası, Ege Denizi'nde bize en yakın olan adalardan biridir.
  • Hipokrat'ın doğduğu ada olan Kos , her yıl yüzbinlerce turisti ağırlamaktadır.
  • Patmos, çok büyük bir ada olmamasına rağmen, en ünlü adalardan biridir.
  • Kayalıklı arazileri ve bereketli küçük koylarıyla Patmos , Leros ve Ikaria arasında konumlanmıştır.
Bu programda 2 gün Hipokrat'ın doğduğu ada olan Kos'u ve 2 gün Patmos'u keşfedeceğiz...

Kos Adası, Ege Denizi'nde bize en yakın olan adalardan biridir. Tarihi boyunca; Karya, Pers, Roma, Türk, İtalya n, Alman izlerinden etkilenen ada, tam anlamıyla bir turizm cennetidir. Köklü geçmişi ile birçok medeniyete kapılarını açmıştır. Kos 'ta; Cami, Roma Dönemi'nden kalma Katolik kilisesi, sinagog ve ada halkının çoğunluğunun ibadet ettiği Ortodoks kiliseleri bulumaktadır.

Hipokrat'ın doğduğu ada olan Kos , her yıl yüzbinlerce turisti ağırlamaktadır. Antimakheia yel değirmenleri, Asklepion, antik agora, Roma harabeleri, Şövalyeler Kalesi adada ziyaret etmenizi tavsiye ettiğimiz yerlerdendir. Deniz ürünlerinin, özellikle de karidesin sunulduğu restoranlar, geç saatlere kadar açık tavernalar, her türden barların bulunduğu Nafklirou barlar sokağı, diskolar, kafeler ve Kardemena bölgesi gece hayatının nabzını tutmak isteyenler için ideal noktalardandır. Kardemena; gecesi ve gündüzüyle mutlaka görmeniz gereken yerlenden biridir. Beyaz kumları ile ünlü altı plaja ev sahipliği yapmaktadır. Patmos, çok büyük bir ada olmamasına rağmen, en ünlü adalardan biridir.

Patmos ya da Patnos, ‘Ege’ nin Kudüsü’ olarak tanımlanır. Burası, tanrıbilimci St. John’ un milattan sonra 95 ve 97 yılları arasında sürgün edildiği ve İncil’ in son ve 10. Kitabı Apocalypse(Vahiy Kitabı)’ i yazarken esinlendiği yerdir. Kayalıklı arazileri ve bereketli küçük koylarıyla Patmos , Leros ve Ikaria arasında konumlanmıştır. Buna rağmen, adada Hristiyanlıkla ünlenmesinin dışında daha fazlası da vardır: birçok güzel plaj, meyveler ve yeşil tepelerindeki zeytin ağaçları, limanın üzerindeki tepede yer alan görkemli manastır kalesi, çevrede yer alan tipik beyaz evler, küçük kiliseler ve deniz kaptanlarının konakları...

Patmos, UNESCO’ nun Dünya Mirasları listesinde yer alır: - Paha biçilemez hazineleriyle tanrıbilimci St. John’un manastırı - Orta çağda kurulan geleneksel köy Chora - Apocalypse mağarası Efsaneye göre Patmos , Zeus tarafından genç kadınların ve avcılığın tanrıçası olan kızı Artemis’e hediye edilmişti. Antik dönemlerde Artemis'e burada ibadet edilirmiş ve St John’un manastırı onun tapınağı üzerine kurulmuştur. Ada epey rüzgarlıdır, bu nedenle rüzgar sörfü yapmak ve motosiklet kiralamak tatilcilerin favori aktiviteleri arasındadır. Ayrıca; Marathi, Arki ve Lipsi gibi komşu adalara yapılan günlük turlara katılmak isteyebilirsiniz. Grikos’ ta, küçük bir gezinti botu kiralayabilirsiniz.

TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
1 gün programını görmek için tıklayınız

Feribot kalkışından 1 saat önce limanda buluşuyoruz. Kalkış limanına dikkat ediniz : seyahat belgenizde yazan limana gitmeniz gerekmektedir. (Bodrum Kale Limanı veya Cruise Port).

Biniş ve gümrük işlemleri ve feribot seyahatinin ardından, Kos'a varıyoruz. Pasaport kontrolünden sonra, otelimize yerleşiyoruz.

Öğleden sonra serbest zaman. Dilerseniz, Belediye Sarayı'nın hemen yanından kalkan trenle adayı keşfe çıkabilirsiniz. Tur sırasında istediğiniz yerde inip, tekrar binebilirsiniz.Bu turlar her saat başı yapılmaktadır ve 1 saat sürmektedir.

2.

Gün
2 gün programını görmek için tıklayınız

Kos'u daha detaylı keşfetmek isterseniz, araba,motorsiklet veya bisiklet kiralamanızı tavsiye ederiz:
- Günlük turların kalkış saatleri değişiklik göstermektedir.
- Çoğunlukla rehberlik hizmetleri İngilizce verilmektedir.

Gezilecek yerler arasında :
- Asklepion, Şövalyeler Kalesi, Antik Yunan Agorası, Roma Villası, Arkeoloji Müzesi, Hipokrat Ağacı, Roma Odeonu...

3.

Gün
3 gün programını görmek için tıklayınız

Feribotla Kos'tan Patmos'a doğru yola çıkıyoruz. Ortalama 2,5 saatlik yolculuğun ardından Patmos'a varıyoruz. Gümrük işlemlerinin ardından otelimize yerleşiyoruz.

Öğleden sonra serbest zaman.

4.

Gün
4 gün programını görmek için tıklayınız

Grupla, rehber eşliğinde ada turuna katılabilirsiniz; Manastır ve St.John Mağarası'nı gezebilirsiniz. Tur detayları için lütfen bizimle itibata geçiniz.

5.

Gün
5 gün programını görmek için tıklayınız

Feribotla önce Patmos'tan Kos'a daha sonra Kos'tan Bodrum'a gidiyoruz.

Not : Patmos-Kos feribotun sefer saatlerine göre, bir gün önce Kos'a dönüp Kos'ta bir gece konaklamanız gerekebilir. Feribot seferleri için lütfen bizimle iritbata geçiniz.

Bir dahaki tatilinizde görüşmek dileğiyle...

DAHİL OLANLAR:
1. Bodrum-Kos, Kos-Patmos gidiş dönüş tüm feribot biletleri
2. Oda+kahvaltı konaklama

HARİÇ OLANLAR:
1. 150.-TL Yurtdışı çıkış harcı
2. Schengen vizesi
3. Yiyecek, içecekler ve tüm diğer şahsi harcamalar
4. Türkiye ve Yunanistan'da liman-otel-liman karşılamaları
5. Seyahat sigortası
6. Geziler
7. Liman vergileri
8. Şehir vergisi (kişi başı 0.50 cent-5 Euro arasında otele göre değişmektedir.)

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#22
LOKASYON:
kos, patmos
ULAŞIM
Deniz   
İPTAL POLİTİKASI:

TARİH VE FİYATLAR

370

'den başlayan fiyatlarla

5 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

4 GECE 5 GÜN KOS (İSTANKÖY) ve... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM

[email protected]
KUŞADASI:
0256 612 45 98
İNÖNÜ BULVARI NO: 14
    KUŞADASI
AYDIN:
(0256) 213 20 44
Adnan Menderes Bulvarı No:25 Efeler 09010 AYDIN
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.