GÜNÜBİRLİK SAKIZ TURU - Anker Turizm Travel
  • GÜNÜBİRLİK SAKIZ TURU: Dünya üzerinde sakız ağaçlarının yetiştiği ve üretiminin yapıldığı yegane yerdir.
  • GÜNÜBİRLİK SAKIZ TURU: Dünya üzerinde sakız ağaçlarının yetiştiği ve üretiminin yapıldığı yegane yerdir.
  • GÜNÜBİRLİK SAKIZ TURU: Dünya üzerinde sakız ağaçlarının yetiştiği ve üretiminin yapıldığı yegane yerdir.
  • GÜNÜBİRLİK SAKIZ TURU: Dünya üzerinde sakız ağaçlarının yetiştiği ve üretiminin yapıldığı yegane yerdir.
Dünya üzerinde sakız ağaçlarının yetiştiği ve üretiminin yapıldığı yegane yerdir.

Sabah 09.00 da hareket edecek olan Hızlı Katamaranımız için saat 08:00 de Çeşme Limanında rehberimiz ile buluşuyoruz. Check in işlemlerimizden sonra Gümrüğe giriş yapıyoruz. Yaklaşık 20 dakika sürecek keyifli bir yolcuğun ardından Sakız adasına varıyoruz. Gümrük işlemlerini bitirdikten sonra, saat 11.45 e kadar serbest zamana sahipsiniz. Merkezi dolaşıp, Çarşı da alışveriş yapabilir, kafelerde yunan kahvesi içebilirsiniz. Saat 11.45 de buluşma noktasından otobüsümüze yerleşip, rehberimiz eşliğinde turumuza başlıyoruz. İlk durağımız; Sakız ağaçlarının bulunduğu bölge MASTICHORIA ve ARMOLIA (Seramik Köyü).Sakız ağaçlarının bulunduğu bölge Mastichoria bölgesinde; Sakız Ağaçlarının bakımı, hasat ve mahsulü hakkında detaylı bilgiler alacaksınız. Armolia Köyü; El seramikleriyle ünlü bu köyde, dileyen yolcularımızın yörede el işçiliği ile yapılan hediyelik eşyaları alma imkânı vardır.

Rotamız; PİRGİ KÖYÜ; Dar sokaklar, kiliseler ve aralarından 13. yüzyıldan kalma Bizans kilisesi St. Apostles, siyah beyaz geometrik şekilleri ile kaplı eşsiz dış duvar dekorlu evleri - "xysta"; Ziyaretçileri kendinden geçiren şeylerdir. Turun gidişatına göre rehberimizin köy meydanında vereceği kahve molasında, meydanda kahvenizi yudumlayabilir veya ünlü sakızlı gazozlarını deneyebilirsiniz.

MESTA (LABİRENT KÖY); Mesta, Sakız adasının en eski köyüdür. İyi korunmuş taş evleri, dar ve çoğu yerde üzerleri kemerlerle kapatılmış labirent sokakları ile açık müzeyi andırır bize. Mesta köyü de, korsan saldırılarından korunma amaçlı olarak Kale köy olarak inşa edilmiştir. Köye giriş ve çıkış, sadece iki kapıdan yapılmaktadır. Sakız adasının en büyük ve önemli kiliselerinden olan Taksiarkhi Kilisesi, köyün tam meydanında bulunmaktadır. Mesta köyümüzü gezdikten sonra, öğle yemeği için köyün liman kasabası olan Limenas’ a geçiyoruz. Burası küçük bir balıkçı kasabasıdır. Denize sıfır restoranlardan dilediğinize oturup, dilediğiniz taze deniz mahsullerini deneyebilirsiniz. Öğle yemeğimizi keyifle yedikten sonra, dönüş için limana transferimiz gerçekleşmektedir.

DAHİL OLANLAR:
- Çeşme - Sakız gidiş-dönüş feribot bileti
- Liman vergisi
- Türkçe rehberli "Güney Ada" turu

HARİÇ OLANLAR:
- Schengen vize ücreti (Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.)
- 150 TL yurtdışı çıkış harcı
- Transferler
- Seyahat sigortası
- Öğle yemeği ve içecekler
- Kişisel harcamalar
- Bahşişler

EK BİLGİLER

Günlük rehberli turlar kış döneminde cumartesi günleri yeterli sayıya ulaşılırsa düzenlenmektedir.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#31
LOKASYON:
CHIOS (Sakız Adası çıkışlı)
ULAŞIM
Deniz   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

70

'den başlayan fiyatlarla

1 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

GÜNÜBİRLİK SAKIZ TURU ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM

[email protected]
KUŞADASI:
0256 612 45 98
İNÖNÜ BULVARI NO: 14
    KUŞADASI
AYDIN:
(0256) 213 20 44
Adnan Menderes Bulvarı No:25 Efeler 09010 AYDIN
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.