İzmir Çıkışlı Uçak ile Van ve GAP Turu - Anker Turizm Travel

İzmir Çıkışlı Uçak ile Van ve GAP Turu

İYİ SEÇİM!
 • İzmir Çıkışlı Uçak ile Van ve GAP Turu : Geçmişten Günümüze GAP bölgesinin Tüm izlerini Keşfetmeye Gidiyoruz..
 • İzmir Çıkışlı Uçak ile Van ve GAP Turu : Geçmişten Günümüze GAP bölgesinin Tüm izlerini Keşfetmeye Gidiyoruz..
 • İzmir Çıkışlı Uçak ile Van ve GAP Turu : Geçmişten Günümüze GAP bölgesinin Tüm izlerini Keşfetmeye Gidiyoruz..
 • İzmir Çıkışlı Uçak ile Van ve GAP Turu : Geçmişten Günümüze GAP bölgesinin Tüm izlerini Keşfetmeye Gidiyoruz..
 • NEMRUT DAĞI
 • BALIKLI GÖL
 • HALFETİ
 • SIRA GECESİ
 • GÖBEKLİ TEPE
 • HASANKEYF
Geçmişten Günümüze GAP bölgesinin Tüm izlerini Keşfetmeye Gidiyoruz..

Güney Doğu Anadolu Bölgemizde karasal iklim görülür. Karasal iklimin özelliği Kışları soğuk ve karlı geçer, yazlar ise genellikle sıcak ve kuraktır. Karasal iklimin görüldüğü yerlerde kış erken başlar ve ortalama olarak 90 gün karın yerde kalma süresi vardır. Yazlar da kış kadar erken başlar ve sıcaktır fakat nem az olduğundan dolayı bu sıcaklık fazla hissedilmez, gece ve gündüz arasındaki sıcaklık ve yıllık sıcaklık farkı çok fazladır.
Zeugma Mozaikleri Müzesi; Zeugma’dan çıkartılan mozaiklerin ve bölgeye ait eserlerin sergilendiği müzedir.
Nemrut Dağı; Dünyanın 8. Harikası olarak kabul edilmiştir.Dağın en önemli unsuru ise Kommagene Kralı Antiochos'a ait Tümülüs ve Kutsal alanlarıdır.
Sıra Gecesi: Yöresel müziklerin çalınıp söylendiği, Çiğ Köfte, Ayran, Mırra ve Şıllık Tatlısının ikram edildiği eğlencedir.
Halfeti Tekne Turu: Göl tekneleri ile baraj ile sular altında kalan batık şehir Halfeti’nin sular altındaki görünümünün seyredilmesi organizasyonudur.

TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
İZMİR,GAZİANTEP – GAZİANTEP ARKEOLOJİ MÜZESİ - ÇARŞILAR - MUTFAK M

Turumuz, 07.00 da hareket edecek olan Sun Express HY'nin İzmir – Adana uçağı hareket ediyoruz. Adana'da ilk olarak Taşköprü ve Sabancı Camii'ni görüyoruz. Ardından Gaziantep'e doğru yola çıkıyoruz. Zeugma’dan çıkartılan mozaiklerin ve bölgeye ait eserlerin sergilendiği Zeugma Mozaikleri Müzesini geziyoruz. Bu muhteşem müzeyi gezdikten sonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Sonrasında Kurtuluş mücadelesi esnasında ünlü Antep savunmasının gerçekleştirildiği Gaziantep Kalesi'ne (Panoramik) ulaşıyoruz. Buradan da yolumuz üzerinde bulunan Emine Göğüş Mutfak Eserleri Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Yöresel alışverişlerimizi gerçekleştireceğimiz bakırcılar, yemeniciler, baharatçılar ve fıstıkçılar çarşılarında serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Sabah Kahvaltısı: Yol Üstü Tesislerde Ekstra Olarak Alınacaktır.
Öğle Yemeği: Gaziantep Aşina Restoran. 
Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir. 
Rota: Adana - Gaziantep ( 240 km) Gaziantep İçi (30 km) Gaziantep - Adıyaman ( 155 km) 
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 425 km 
Otele Giriş Saati: 20.30Konaklama: Adıyaman Antiochos Otel vb.

2.

Gün
GÜN DOĞUMU – NEMRUT DAĞI - KARAKUŞ TÜMÜLÜSÜ – CENDERE KÖPRÜSÜ –HAL 2 gün programını görmek için tıklayınız

Turumuz, kahvaltı öncesinde minibüslerimize binerek Nemrut Dağı’na doğru yola çıkıyoruz. Nemrut Dağı’nın Doğu Terası’na ulaşıyoruz. I.Antiochos, Zeus, Apollon, Herakles, Kommagene, Kartal ve Arslan Heykellerini görüp, kısa bir yürüyüşle Batı Teras’ına geçip, Dünyanın 8. Harikası olarak kabul edilen Nemrut’ta Gün Batımını izliyoruz. Dağın en önemli unsuru ise Kommagene Kralı Antiochos'a ait Tümülüs ve Kutsal alanlarıdır. Batı ve doğu terası, bağış sunağı gezileri ve güneşin batımı sonrasında minibüslerimize binerek Yol güzergâhımızda Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü gezdikten sonra, otelimize ulaşıyoruz ve sabah kahvaltısı alıyoruz. Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, Birecik Barajı’nın yapımı sonrasında bir kısmı sular altında kalan Halfeti’ye doğru yola çıkıyoruz. Birecik Baraj Gölü üzerinde 1 saat sürecek bir Tekne Turuna çıkıyoruz. Tekne turunda Rum Kale, Tarihi Mağara Evleri, büyük bir kısmı sular altında kalan ve sular altındaki yapıları görebileceğiniz Savaşan Köyünü gördükten sonra Birecik’te dünyada nesli tükenmekte olan ve sadece Fas ve Birecik’te bulunan Kelaynak Kuşlarını görüyoruz. Sonrasında Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Halil-ül Rahman Gölü, Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, Hz İbrahim Makamından ötürü ismini alan Makam Camii, Rızvaniye Camii, Mevledi Halil Camii, Hz. İbrahim’in doğduğu mağarayı görüyoruz. Panoramik Urfa Kalesi, Tarihi Çarşılardan olan Sipahiler, Hüseyinciler, Bakırcılar Çarşısını geziyoruz. Eşkıya filminden de anımsayabileceğiniz Gümrük Han’da vereceğimiz çay molası sonrasında otelimize hareket ediyoruz. Konaklama otelimizde. Arzu eden konuklarımız ile Urfa kültürünün bir parçası olan yemekli Sıra Gecesi eğlencesine katılabilirler. (EKSTRA)
Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği: İskender 85 Restoran: Serbest Menü Olarak Alınacaktır. 
Akşam Yemeği: Sıra Gecesinde ekstra olarak alınacaktır. 
Rota: Adıyaman – Nemrut Dağı (60 km) Adıyaman – Halfeti (115 km) Halfeti – Şanlıurfa (120 km) Şanlıurfa içi (5 km) 
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 300 km 
Otele Giriş Saati: 19.30Konaklama: Manici Otel, Asil Otel, El Ruha Otel Vb.

3.

Gün
HARRAN – KONİK KUBBELİ EVLER - İLK ÜNİVERSİTE – GÖBEKLİ TEPE – - M 3 gün programını görmek için tıklayınız

Turumuz, sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, Şanlıurfa’nın en popüler ilçesi olan Harran ile gezimize başlıyoruz. Harran'da gezeceğimiz noktalar ise; 22 mt yükseklikte var olan Harran Höyüğü, Türkiye’de İslamiyet döneminde kurulmuş en eski cami olma özelliğini taşıyan Harran Ulu Camii, avlusunda yer alan Anadolu’da kurulan İlk İslam Medresesi (Harran Üniversitesi), İç Kale, Tarihi Surlar ve Konik Kubbeli Evlerinden biri olacaktır. Burada alacağımız muhteşem fotoğraf karelerinin ardından Harran’dan ayrılarak, Dünya arkeolojisinin göz bebeği olan ve arkeolojik çalışmaların halen devam ettiği, dünyada bilenen ilk tapınağı içinde barındıran Göbekli Tepe Kutsal Alanını geziyoruz. Gezilerimiz sonrasında Mardin’e hareket ediyoruz ve Mardin gezimize başlıyoruz. İlk olarak eski bir Ermeni Konağı olan Eski PTT Binasını ve Şehidiye Camisini görüyoruz. Ardından yürüyerek Tarihi Çarşıları ve sokaklar arasında kemerli geçişleri sağlayan Abbaraları görüyoruz. Sonrasında, 11.yy da yapıldığı tahmin edilen ve Ermeni bir usta tarafından yapılan minaresi ile meşhur Ulu Camii görüyoruz. Ardından Sabancı Ailesi tarafından yaptırılan Mardin Kent Müzesi’ne ulaşıyoruz. Sonrasında müsaitlik durumlarına göre, Süryani cemaatinin Dünyadaki en önemli merkezlerinden ve de mimari açıdan eşsiz sayılabilecek Mor Gabriel veya Dayrül Zafaran Manastırlarından birisini geziyoruz. Ardından 15.yy Akkoyunlu Hükümdarı Sultan Kasım tarafından yaptırılan Kasımiye Medresesi’ni geziyoruz. Bu noktada muhteşem manzarasıyla Mezopotamya Ovası’nı fotoğraflamayı unutmayınız. Ardından otelimize gidiyoruz. Konaklama ve Akşam yemeği otelimizde.
Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği: Rehberimizin Tavsiye Edeceği Bir Restaurantta Ekstra Olarak Alınacaktır. 
Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir. 
Rota: Şanlıurfa – Harran (47 km) Harran – Göbeklitepe (51 km) Şanlıurfa – Mardin (188 km) Mardin İçi (20 km) 
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 306 km
Otele Giriş Saati: 19.00Konaklama: Mardin Yay Grand Otel, Vb.

4.

Gün
MİDYAT SOKAKLARI - BATMAN – HASANKEYF – EL RIZK CAMİSİ – HASANKEYF 4 gün programını görmek için tıklayınız

Değerli misafirlerimiz, sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Midyat'a gidiyoruz. Midyat’ın dünyaca ünlü el işleme sanatı olan Gümüş ve Telkâri ürünlerinden satın alınabileceğiniz çarşıda serbest zaman verdikten sonra yakında Hasankeyf’e varıyoruz. Hasankeyf gezimizde Serbest zaman sonrasında Yeni Hasankeyf'e gidiyoruz. Burada Eski Hasankeyf'den çıkartılmış olan eserlerin sergilendiği Müzeyi ziyaret ediyoruz. Ardından Eski HAsankeyf'ten getirilen Eserleri görüyoruz. Hasankeyf gezimizi tamamladıktan sonra Türkiye’de ilk petrol kuyusunun bulunduğu ilimiz Batman’ı panoramik olarak görüyoruz. Ardından Bitlis merkezi panoramik olarak görerek Bitlis’in Ziyaret Kasabası’na ulaşıyoruz. Burada İslam Sufisi Veysel Karani Hazretlerinin Türbesi’nde kısa bir mola veriyoruz. Ardından aracımızla buluşarak otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir. 
Öğle Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır. 
Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir. 
Rota: Mardin – Midyat (67 km) Midyat – Hasankeyf (45 km) Hasankeyf – Bitlis (174 km) Bitlis – Tatvan (28 km) 
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 314 km 
Otele Giriş Saati: 18.30Konaklama: Tatvan Taşar Royal Otel, Vb.

5.

Gün
AHLÂT – GEVAŞ - SELÇUKLU MEZARLARI – ULU KÜMBET - EMİR BAYINDIR CAM 5 gün programını görmek için tıklayınız

Değerli misafirlerimiz, sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Türk sanat ve kültürünün çok önemli bir merkezi olan Ahlat’a ulaşıp, Selçuklu Mezarlığı ve Mezar Taşları, Ulu Kümbet, Emir Bayındır Camii ve Kümbetini görüp Tatvan şehir merkezinde panoramik tur yapıp, bölgenin en büyük krater gölünün bulunduğu Nemrut Dağı’na (Ekstra) hareket ediyoruz. Nemrut Dağı’nın zirvesine vardığımızda bir yandan Van Gölü’nün o uçsuz bucaksız muhteşem manzarası, diğer bir yanda ise Nemrut Dağı Krater Gölü’nün büyüleyici görüntüsü sizleri çok etkileyecek cinsten. Nemrut Dağı Krateri içerisinde bulunan Büyük Krater Gölü, Küçük Göl, Ilıkgöl ve Volkanik taşları ve Lav Kalıntılarını görüp büyülenmiş olarak Nemrut Dağından iniyoruz. Yönümüzü bir sahil kasabasını andıran Edremit’e çeviriyoruz. Edremit’ten bineceğimiz teknemiz ile Van Gölü’nün içerisinde bulunan Akdamar Adası’na (Ekstra) hareket ediyoruz. Akdamar Adası’nda bulunan ve taş işçiliğiyle ünlü Akdamar Kilisesi ve çevresi bu noktadaki gezi güzergâhlarımız olacaklar. Göl kenarında geçireceğimiz hoş vakitler sonrasında yeniden Edremit’e dönüyor ve buradan da Gevaş’a ilerliyoruz. Vizontele film serisinin de çekildiği Gevaş’ı da görerek yeni restore edilmiş ve manzarası ile bize kendini hayran bırakacak Kız Kalesi'ne çıkacağız. Fotoğraf molasının ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir. 
Öğle Yemeği: Akdamar Restorant: Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Rehber Tavsiyesi: İnci Kefali 
Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir. 
Rota: Tatvan – Nemrut (50 km) Nemrut – Ahlat (25 km) Ahlat – Edremit (15 km) Edremit – Van (15 km) 
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 105 km 
Otele Giriş Saati: 18.30Konaklama: Rönesans Otel, Vb.

6.

Gün
VAN – KEDİ EVİ – VAN KALESİ – GÜMÜŞ ATÖLYESİ 6 gün programını görmek için tıklayınız

Değerli misafirlerimiz, sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Van’ı gezmeye başlıyoruz. İlk olarak, Van Gölü ve çevresini tüm manzarasıyla görebileceğimiz Van Kalesi’ne (Tuşpa Kalesi) aşağıdan görüyoruz. Buradan bölgenin en önemli ve en sevimli canlılarından olan Van Kedi’lerini görebileceğimiz Kedi Evi’ne gidiyoruz. Bu şirin dostlarımızla çekeceğimiz güzel fotoların ardından bölgeye has gümüş ve telkâri işlemelerin yer aldığı atölyemize ulaşıyoruz. Gümüşe en güzel süsü veren Van Savatlı gümüş işçiliği hakkında bilgiler aldıktan sonra aracımızla buluşarak Van Havaalanına gelerek Sun Express Havayolları’nın 14.30 Van – İzmir uçağıyla İzmir'e dönüyoruz. Vedalaşıyoruz.
Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir. 
Öğle Yemeği: Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır. 
Akşam Yemeği: Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.
Rota: Van Şehir içi (20 km)

DAHİL OLANLAR:
* Otellerde 4 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
* Şanlıurfa Konaklamada Oda Kahvaltı Konaklama
* Turizm Belgeli Otobüsler İle Ulaşım
* Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
* Açık Büfe 5 Sabah Kahvaltısı
* Açık Büfe veya Set Menü 4 Akşam Yemeği
* 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
* Gidiş – Dönüş Ekonomi Sınıf Uçak Bileti
* Halfeti Tekne Turu, Adıyaman Nemrut Dağı Minibüs Ücreti

HARİÇ OLANLAR:
* Tüm Öğlen Yemekleri
* Şanlıurfa Akşam Yemeği
* Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
* Tüm Özel Harcamalar
* Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
* Müze Giriş Ücretleri
* Akdamar Adası Tekne Turu, Nemrut Dağı Minibüs Ücreti (Bitlis)

EK BİLGİLER

**Nemrut Gün Batımı: Minibüsler ile Nemrut Dağı’na çıkılarak, Güneşin batışının Gap bölgesinin üzerinden batışının seyredilmesi organizasyonudur. Herhangi bir sebeple, uçak saatinin veya inilecek havalimanın değişmesi durumunda gün batımı yerine, gün doğumuna çıkılabilir. Ayrıca turun gerçekleştiği tarihte kar nedeniyle Nemrut yolunun kapalı olması durumunda, herhangi bir alternatif üretilmeksizin Nemrut Turu iptal olabilir. Bu durumda misafirlerin bir iade ya da tazminat hakkı yoktur. Turu alan her misafir, bu iki durumu baştan kabul etmiş sayılır.

1-Tarih olarak daha erken rezervasyon yapan misafirlerimiz, kampanyalı fiyatlardan yararlanabilme imkanına sahiptir.

2-Çocuk fiyatı, iki yetişkin ile aynı odada konaklama olduğunda geçerlidir.

3-Otellerde alınan yemekler, otel konseptine ve doluluğuna göre set menü olabilir,bölge şartlarına bağlı olarak alkollü içecek bulunmayabilir.

4-Program zamanlamasında Hava,Yol,vb... nedenler ile rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.

5-T.C. kimlik numaralı hüviyeti olmayan misafirlerimiz (yabancı uyruk, çifte vatandaşlık vb...), tur paket rakamına ek olarak ödeyecekleri bedeli kayıt esnasında öğrenebilirler.

6- Uçaklı tur programlarımıza belirtilen havayolu ve tarifeli sefer saatlerinde değişiklikler olabilir. Tur hareketine 24 saat kalaya kadar tarafınıza rehber, havayolu, saat bilgileri vb... detaylar iletilecektir.

7-Uçaklı tur programlarımızda uçakta taşınabilir valiz hakkı, bagaj bölümü için 15 Kg, kabin bölümü için 8 Kg ile sınırlıdır.

8-Tur programlarımız sezonluk hazırlanmaktadır. Turun hareket tarihine göre gezi planlamasındaki ziyaret günleri farklılık gösterebilir. Müze ve Ören yerlerinin; özel gün, restorasyon, tadilat, kısmi onarım vb. sebeplerle kapalı olması sebebiyle ziyaretleri gerçekleşemeyebilir.**

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#208
LOKASYON:
İzmir
YEMEK:
Otellerde alınan 5 sabah kahvaltısı ve 4 akşam yemeği
ULAŞIM
Uçak    Otobüs   
BULUŞMA:
İzmir Adnan Menderes Havalimanı
BİTİŞ:
İzmir Adnan Menderes Havalimanı
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

BİLGİ
İSTEYİNİZ

6 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.

En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

İzmir Çıkışlı Uçak ile Van ve... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM

[email protected]
0256 612 45 98
İNÖNÜ BULVARI NO: 14
    KUŞADASI
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.