Adana Portakal Çiçeği Karnavalı İzmir Çıkışlı Uçaklı.. - Anker Turizm Travel

Adana Portakal Çiçeği Karnavalı İzmir Çıkışlı...

SON YERLER!
  • Adana Portakal Çiçeği Karnavalı İzmir Çıkışlı Uçaklı..: Türkiye'nin ilk ve tek Karnavalı olma özelliğine sahip, Kostümlü geçişin yapıldığı 8. Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı.
  • Adana Portakal Çiçeği Karnavalı İzmir Çıkışlı Uçaklı..: Türkiye'nin ilk ve tek Karnavalı olma özelliğine sahip, Kostümlü geçişin yapıldığı 8. Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı.
  • Adana Portakal Çiçeği Karnavalı İzmir Çıkışlı Uçaklı..: Türkiye'nin ilk ve tek Karnavalı olma özelliğine sahip, Kostümlü geçişin yapıldığı 8. Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı.
  • Adana Portakal Çiçeği Karnavalı İzmir Çıkışlı Uçaklı..: Türkiye'nin ilk ve tek Karnavalı olma özelliğine sahip, Kostümlü geçişin yapıldığı 8. Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı.
  • PORTAKAL ÇİÇEĞİ KARNAVALI
  • GAZİANTEP ZEUGMA MÜZESİ
  • ADANA
  • TAHMİS KAHVESİ
  • HATAY ARKEOLOJİ VE MOZAİK MÜZESİ
  • UZUN ÇARŞI
Türkiye'nin ilk ve tek Karnavalı olma özelliğine sahip, Kostümlü geçişin yapıldığı 8. Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı.

Nisan ayının en güzel olduğu şehirlerden biridir Adana…

Tüm sokakları mis gibi portakal çiçeği kokar...

Büyülüdür portakal çiçeği kokusu...

Ruhunuz yıkanır…

Gençleşirsiniz…

Arınırsınız…

İnsanın içinde birçok şeye yeniden başlayabilme enerjisi yaratır…
En güzel mevsimdir, Adana’da Nisan… Portakal Çiçeği mevsimi… Müthiş güzel bir iklime dönüşür.. Ne soğuk, ne de sıcak… Adeta “limonata” gibi olur hava… 
Portakal çiçeği mevsimi, iklim durumuna göre birkaç gün fark etmekle birlikte, genellikle 5-20 Nisan tarihleri arasındadır. 
Önümüzdeki Nisan için şimdiden ajandanıza not alın lütfen.. Özellikle de, portakal çiçeklerinin en yoğun olduğu Nisan ayında, bu unutulmaz deneyimi yaşayabilmeniz için hepinizi Adana’ya bekliyoruz..

TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
ADANA - TAŞKÖPRÜ - YEŞİLÇAM MÜZESİ - FESTİVAL ALANI

Turumuz, 11.00 'da Adnan Menderes Havalimanında olarak nüfus cüzdanı, ehliyet ile uçağımıza c/in işlemlerimizi gerçekleştirerek başlıyor. Güvenlik kontrolünden geçiyor Pegasus Hy ile saat 12.40 İzmir - Adana uçuşu ile Adana'ya gidiyoruz. Bizi burada karşılayan aracımızla şehri keşfetmeye başlıyoruz. Çukurova Yaylasının ortasında yer alan ve Seyhan Nehrinin bereketli sularıyla beslenen Adana şehrimizi gezmeye başlıyoruz. Adana’da gezimize ilk olarak, Meşhur Taşköprü’yü ve Sabancı Camii fotoğraflıyoruz. Adana Ulu Camii ve Ramazanoğulları Külliyesi, Büyük Saat Kulesi, yeni açılmış olan Yeşilçam Müzesi ve şehir merkezi gezilerimiz ardından, Seyhan Baraj Gölü kenarına gidiyoruz. Burada, çay – kahve için vereceğimiz serbest zaman sonrasında, 2013 yılında düzenlenen ilk karnaval ile, Türkiye’nin ilk karnavalı olma özelliğine sahip, Konser, sergi, gösterileri ve katılımcıların renkli kostümler giydiği kortej yürüyüşü ile dikkatimize çekeçek olan, Adana Portakal Çiçeği Karnavalına katılıyoruz. Karnaval alanında vereceğimiz serbest zamanın ardından rehberimizin belirleyeceği noktada buluşarak İskenderun'daki otelimize hareket ediyoruz.(Karnaval alanında rehberimiz eşliğinde bir gezi olmayacaktır. Sadece rehberimiz alanı gösterip serbest zaman verecektir.)
Öğle Yemeği: Festival Alanında Ekstra Olarak Alınacaktır. 
Akşam Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır. 
Otele Giriş Saati: 22.30Konaklama: İskenderun Anemon Otel, Hatay Anemon Otel, Neccar Otel Vb.

2.

Gün
HARBİYE ŞELALELERİ – HATAY ARKEOLOJİ VE MOZAİK MÜZESİ – MOZAİK ATÖL 2 gün programını görmek için tıklayınız

Turumuz, otelde alacağımız kahvaltı sonrasında başlıyor. tarihi şehrimizi gezmeye başlıyoruz. Antakya’nın bambaşka bir yüzü olan mitolojik dönemlerden günümüze sayfiye yeri olarak kullanılan şelaleleriyle meşhur Harbiye’ye hareket ediyoruz. Bu doğal güzelliği yakından gördükten sonra Dünyanın en önemli mozaiklerinin sergilendiği ve an itibariyle Türkiye’nin en büyük Mozaik Müzesi konumundaki Antakya Arkeoloji ve Mozaik Müzesi'ne hareket ediyoruz. Hizmete yeni açılan bu muhteşem müze, sizleri büyüleyecek cinsten. Müze gezimizin ardından mozaik ustası Mehmet Ustanın atölyesini ziyaret ediyoruz. Ustamızdan mozaiklerin ve heykellerin öyküsünü dinleyip mozaik ve taşın nasıl işlendiğini öğreniyoruz. Sonrasında Boğaziçi Neccar Konağına giderek yöresel tatları deniyoruz. Ardından Anadolu coğrafyasında ilk inşa edilen camilerden biri olan Habib- i Neccar Camii’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında eski Antakya caddelerinden yürüyerek tarihi evleri ve yapıları görerek Katolik Kilisesini ziyaret ediyoruz. Kilise gezimizin ardından otelimize hareket ediyoruz.
Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık büfe veya set menü olarak alınacaktır. Fiyata dahildir. 
Öğle Yemeği: Hatay'da Ekstra Olarak Alınacaktır. 
Akşam Yemeği: Gaziantep'te Ekstra Olarak Alınacaktır.
O
tele Giriş Saati: 19.00Konaklama: Met Gold Otel, Shimall Otel Vb.

3.

Gün
GAZİANTEP – GAZİANTEP KALESİ – TARİHİ HAMAM MÜZESİ - MUTFAK MÜZESİ 3 gün programını görmek için tıklayınız

Turumuz, otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından başlıyor. Kurtuluş mücadelesi esnasında ünlü Antep savunmasının gerçekleştirildiği Gaziantep Kalesi'nin eteklerinde yürüyerek şehri gezmeye başlıyoruz. Buradan da yolumuz üzerinde bulunan Tarihi Hamam Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında Kethüdazade Göğüs İbrahim Paşa Konağı olarak da bilinen, 1905 yılında yapılmış Mutfak Müzesine ulaşıyoruz. Burada Gaziantep mutfağına ait eserleri gördükten sonra, tarihi bakırcılar çarşısına geçiyoruz. Arzu eden misafirlerimiz verilen serbest zamanda bu unutulmaya yüz tutmuş bakır işlerinden alabilir. Sular altında kalan Zeugma antik kentinden ele geçen muhteşem taban ve duvar mozaiklerini görebileceğimiz Gaziantep Müzesi gezimizi gerçekleştiriyoruz. Bu muhteşem müzeyi gezdikten sonra Antep'in simgelerinden Tahmis Kahvesine ulaşıyoruz. Burada içilen kahvelerin ardından Almacılar çarşısında verilen serbest zamanda salça, kurubiber, baharat, Antep fıstığı ve baklava alışverişlerini yapabilirler. Ardından Gaziantep Havaalanına gelerek Sun Express HY'nin 22.25 Gaziantep – İzmir uçağıyla İzmir'e dönüyoruz. Bir başka Prontotour organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.
Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir. 
Öğle Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır. 
Akşam Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır. 
Konaklama: Bu Akşam Konaklama Olmayacaktır.

DAHİL OLANLAR:
* Otellerde 2 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
* Turizm Belgeli Araçlar İle Ulaşım
* Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
* Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı
* 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
* Gidiş – Dönüş Ekonomi Sınıf Uçak Bileti


HARİÇ OLANLAR:
* Tüm Öğlen Ve Akşam Yemekleri
* Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
* Tüm Özel Harcamalar
* Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
* Müze Giriş Ücretleri


EK BİLGİLER

NOT: Bu Turumuz Midibüs Veya Minibüs Araçlarla Gerçekleşecektir.

*Rengarenk kıyafetlerini, şapkalarını, kostümlerini kuşanıp; artık karnavalın sembolü haline gelmiş el yapımı çeşit çeşit taçları kafalarına takıp sokakları dolduran binlerce insanla hep beraber eğlenmeye, bu şehrin sıcak, Akdenizli ruhuna tanık olmaya hazır olun! 


*Sokak Eğlenceleri 
Karnaval sırasında şehir tam bir cümbüşe sahne oluyor. Adana’nın müthiş lezzetlerini sunan lokantalar özel program ve menülerle, yerel işletmeler ve ulusal karnaval sponsorları da çeşitli oyun ve etkinliklerle Adana’yı eğlenceye doyuruyor. 
*Kültür-Sanat Etkinlikleri 
Gerek karnaval komitesinin gerekse STK ve çeşitli kuruluşların düzenlediği onlarca sanatsal etkinlik karnavalda ziyaretçileriyle buluşuyor. “Somut Olmayan Kültürel Miraslar”, “Adana’nın Gelinleri”, “ Havadan Adana” fotoğraf sergileri geçmiş karnavallarda gerçekleşenlerden bazıları. 
*Yarışma ve Projeler 
Her yıl şehrin yaratıcılığını teşvik eden çeşitli proje ve yarışmalarla karnaval heyecanı aylar öncesinden başlıyor. ‘Adana’yı Benden Dinle” kısa film yarışması, “Adana Bir Film Platosudur” fotoğraf yarışması, “Kostüm Tasarım Yarışması”, “Kebabın Ustaları” gibi bir çok yaratıcı etkinlik, girişimi tetikleyerek karnaval sonrasında da şehir ekonomisine ve turizmine katkı sağlayacak girdiler ortaya koyuyor. 
*Karnaval Korteji 
Karnavalın en can alıcı etkinliği olan büyük kortej şehir merkezini boydan boya kat ediyor. Motosiklet ve antik otomobil topluluklarından ejderha koreografisi canlandıran öğrenci gruplarına kadar sayısız STK, okul ve topluluk kortejde yerini alıyor. 
*Müzikal Etkinlikler 
Yerli ve yabancı müzik gruplarının sahne aldığı etkinliklerde her yıl ünlü isimler gönüllü olarak yer alıyor. Buna ek olarak amatör müzik grupları da şehir genelindeki birçok sokak sahnesinde müziğini karnaval kitlesiyle buluşturma fırsatını yakalıyor.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#398
LOKASYON:
İzmir
YEMEK:
Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı
ULAŞIM
Uçak   
BULUŞMA:
Adnan Menderes Havalimanı
BİTİŞ:
Adnan Menderes Havalimanı
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

1.459TL

3 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.

En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Adana Portakal Çiçeği Karnavalı... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM

[email protected]
0256 612 45 98
İNÖNÜ BULVARI NO: 14
    KUŞADASI
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.