İzmir Çıkışlı Vizesiz UÇAKLI BALKAN TURU - Anker Turizm

İzmir Çıkışlı Vizesiz UÇAKLI BALKAN TURU...

SİZE ÖZEL
  • İzmir Çıkışlı Vizesiz UÇAKLI BALKAN TURU : Türk Havayolları ile 560€’dan başlayan fiyatlar ...
  • İzmir Çıkışlı Vizesiz UÇAKLI BALKAN TURU : Türk Havayolları ile 560€’dan başlayan fiyatlar ...
  • İzmir Çıkışlı Vizesiz UÇAKLI BALKAN TURU : Türk Havayolları ile 560€’dan başlayan fiyatlar ...
  • İzmir Çıkışlı Vizesiz UÇAKLI BALKAN TURU : Türk Havayolları ile 560€’dan başlayan fiyatlar ...
  • VARDAR NEHRİ
  • ÜSKÜPKALKANDELEN
  • OHRİD
  • MOSTAR KÖPRÜSÜ
  • ST. STEFAN ADASI
  • SARAYBOSNA
Türk Havayolları ile 560€’dan başlayan fiyatlar ...

Makedonların Tetova olarak adlandırdığı, bizim tarihimizde Kalkandelen olarak bildiğimiz ,dünyaca ünlü Alaca Camii ve külliyesinde bulunan medrese, İpek Yolu üzerinde kurulmuş 500 yıllık Harabati Baba Bektaşi tekkesi görülecek yerler arasındadır.zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multi milyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem St Stefan’ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola sonrasında durağımız muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva. 
Mostar Köprüsü Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkıldı, ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır.

TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
İZMİR, İSTANBUL, ÜSKÜP

ÜSKÜP (TÜRK ÇARŞISI, VARDAR NEHRİ, TAŞ KÖPRÜ, TÜRK VE YAHUDİ MAHALLELERİ, DAVUT PAŞA HAMAMI, MUSTAFA PAŞA CAMİİ, SULTAN MURAT CAMİİ, İSA BEY CAMİİ, ÇİFTE HAMAM, SULU HAN, KAPAN HAN, KURŞUNLU HAN, SAAT KULESİ, RAHİBE TERESA ANITI, RAHİBE TERESA EVİ)           
Sabah saat 02:00’de İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminalinde buluşuyoruz. Check-in ve bagaj işlemlerimizin ardından saat 03:50’de TÜRK HAVA YOLLARI’ na ait TK 2305 sefer sayılı uçuş ile saat 05:05’te İstanbul’ a varıyor ve saat 07:50’ de TK 1003 sefer sayılı uçuş ile de İstanbul’ dan Üsküp (Alexander Veliki - Büyük İskender) Havaalanına uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Saat 08:25 inişimizin ardından, bagajlarımızı alıp pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamlayarak, bizi bekleyen tur aracımıza yerleşiyor ve ÜSKÜP’ e varıyoruz. Turumuz esnasında, tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, taş sokakları ve tarihi binaları ile Türk Çarşısı, Vardar Nehri, Kale, 6. yy.’dan kalma Taş Köprü, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat Kulesi, Makedonya Meydanı, Hükümet binası, Rahibe Teresa Anıtı, Rahibe Teresa’nın Evi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize yerleşiyoruz.                                        


2.

Gün
ÜSKÜPKALKANDELEN ,OHRİD 2. gün programını görmek için tıklayınız

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından özel otobüslerimizle otelimizden hareket ediyoruz. İlk olarak, Makedonların Tetova olarak adlandırdığı, bizim tarihimizde Kalkandelen olarak bildiğimiz şehre gideceğiz. Burada dünyaca ünlü Alaca Camii ve külliyesinde bulunan medrese, İpek Yolu üzerinde kurulmuş 500 yıllık Harabati Baba Bektaşi tekkesi görülecek yerler arasındadır. Daha sonra Ohrid kentine varış. Ardından otele varışımızla birlikte odalara yerleşme. Konaklama otelimizde. ..

Ekstra: Makedon Gecesi: 40 Euro (yemek ve içkili seçmeli menü).


3.

Gün
OHRİD RESNE MANASTIR 3. gün programını görmek için tıklayınız

Uyandırma ve kahvaltının ardından, St. Naum - Resne - Manastır (Bitola) Ohri Turumuza başlıyoruz. Muhteşem manzaralar eşliğinde yaklaşık 1 saatlik yolculukla St. Naum’a varıyoruz. Burada bölgenin en önemli azizlerinden biri olan St. Naum Manastırı ve Sarı Saltuk Türbesini ziyaret ediyoruz. Buradaki enfes manzara adeta nefesinizi kesecek niteliktedir. Ardından Resne’ye hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan Resne’li Niyazi’nin sarayını ziyaret ediyoruz. Manastır(Bitola) şehir turumuz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Camii’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Ohrid’e hareket. Tur esnasında; Ohrid Camii, Türk Çarşısı, Haydar Kadı Camii, Yeni Camii, Bedesten, İshak Bey Camii, Hamam, Roma Dönemi Antik Şehir kalıntısı, , Saat Kulesi, Aya Dimitri Kilisesi, Ayasofya Kilisesi, Çar Samoil Kalesi (Panoramik) görülecek yerler arasındadır. Ohrid’te alışveriş için serbest zaman. Turun ardından otelimize transfer. Konaklama otelimizde. . .

Ekstra: Ohri Tekne Turu: 15 Euro ( Özel Katamaranlar ile gerçekleştirilecektir.)           

4.

Gün
OHRİDTİRAN 4. gün programını görmek için tıklayınız

ETHEM BEY CAMİİ, TİRAN SAAT KULESİ,İSKENDER BEY HEYKELİ, JANNA NEHRİ
Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından özel otobüslerimizle otelimizden hareket ediyoruz. Gümrük işlemlerimizi yaptırıp Arnavutluk’ un başkenti Tiran’ a varıyoruz. Panoramik Tiran şehir turumuzda; Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı, Janna Nehri görülecek yerler arasındadır. Turumuzun sonunda aksam konaklayacağımız otelimize geçiyoruz.                                                                  

5.

Gün
ST. STEFAN ADASI, BUDVA ,TREBINJE 5. gün programını görmek için tıklayınız

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından özel otobüslerimizle otelimizden hareket ediyoruz. İlk durağımız, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multi milyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem St Stefan’ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola sonrasında durağımız muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Burada yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Ardından Karadağ’ da son durağımız önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor. Burada Stari Grad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Ardından Trebinje’deki otelimize transfer.

6.

Gün
TREBİNJE MOSTAR ,SARAYBOSNA 6. gün programını görmek için tıklayınız

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından Bosna’ya Mostar’a hareket. İlk olarak Mostar’a gidiyoruz. Mostar’da yürüyerek yapacağımız turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkıldı, ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Koska Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Bosna-Hersek’te diğer durağımızda bütün tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel’i ziyaret ederek 16.yy.’da Osmanlı tarafından yapılan binaları görüyoruz. Rehberimiz tarafından extra olarak düzenlenecek olan Blagaj Bölgesini 1446 yılında hakimiyetine alan Osmanlı orduları tarafından yapılan ve Bosna’nın ilk tekkesi olan Blagaj Derviş Tekkesi’ni geziyoruz. Ardından Saraybosna’ya transfer oluyoruz ve odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.

Ekstra Turlar: Boşnak Gecesi: 40 Euro


7.

Gün
SARAYBOSNA,BELGRAD 7. gün programını görmek için tıklayınız

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından panoramik şehir turumuza başlıyoruz. ve Avrupa’nın en müstesna çarşısı Baş Çarşı’da gezintimizi yapıyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi’ni geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii’ni geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Saraybosna’da Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görüyoruz. Ardından 1. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nü gezdikten sonra Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesinden su içiyoruz. Son olarak Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camii’ni geziyoruz. Tur bitimi ile birlikte Belgrad’a yola çıkıyoruz. Belgrad’a varışımızla birlikte, Kanuni Sultan Süleyman’ın burayı ilk fethettiği yer olan Kalemegdan’a gidiyoruz. Damat Ali Paşa Türbesi, Sokollu Mehmet Paşa Çeşmesi, Tuna ve Sava nehirlerinin kesişme noktasını görebileceğiniz teras alanına uğradıktan sonra muhteşem fotoğraflar çekmeniz ve Belgrad’ın ünlü yerlerinden biri olan Knez Mihailova caddesinde gezmeniz için serbest zaman veriyoruz. Turumuzun sonunda konaklayacağımız otelimize geçiyoruz. Arzu eden misafirlerimizle rehberimizin extra düzenleyeceği Belgrad’ın Bohem köşesi Skadarlija’da geleneksel Balkan mutfağının sunulduğu, canlı müzik eşliğinde yemekli keyifli bir Belgrad gecesi yaşayacağız. . .

Ekstra: Belgrad Sırp Gecesi: 45 Euro.


8.

Gün
BELGRAD, İSTANBUL, İZMİR 8. gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltımızın ardından Belgrad Havalimanına (Nicola Tesla) gidiyoruz. Havalimanında check-in ve bagaj işlemlerimizi yaptırıp, Saat 09:15’te TÜRK HAVA YOLLARI’na ait TK 10882 sefer sayılı uçuş ile 12:00’de İstanbul’a, ardından, 14:00’te TK2330 sefer sayılı İstanbul İzmir uçuşu ile de 15:20’de İzmir’e varıyor ve bir sonraki ANKER TURIZM organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli misarlerimiz ile vedalaşıyoruz.       

DAHİL OLANLAR:
*THY Konforu ile İzmir - Üsküp / Belgrad-İzmir uçak bileti
*Programda Belirtilen Turlar .
*Alan/Otel/Alan ve Şehirlerarası Transferler .
*Havalimanı Vergileri ve Hizmetleri Bedeli .
*5* & 4* Otellerde 7 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama *Otellerde 7 Adet Sabah Kahvaltısı.
*Gümrük vergileri .
*Tüm Konaklama Turist Vergileri .
*Tüm Şehir Giriş Ücretleri .
*Tüm Otoban Check-Point ve Otopark Ücretleri *Türkçe Rehberlik ve Yerel Rehberlik Hizmetleri
* Zorunlu Seyahat Güvence Paketi Sigortası


HARİÇ OLANLAR:
*Yurtdışı çıkış harcı bedeli.
*Öğle ve Akşam Yemekleri
*İçekeler
*Müze ve Ören Yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri
*Makedon Gecesi: 40 Euro
*Ohri Tekne Turu: 15 Euro
*Boşnak Gecesi: 40 Euro
*Belgrad Sırp Gecesi: 45 Euro.
*Her Türlü Otel Ekstraları
*Kişisel harcamalar
*65-79 Yaş arası yolcular için ek sürprim sigorta ücreti olarak ilaveten 15€, 80 yaş üstüne ilaveten 20€ fark alınır.
*Izmir Havalimanı ulaşımı


YORUMLAREK BİLGİLER

-Balkan Turumuz vizesiz olup tur bitimi itibari ile pasaportun en az 6 ay geçerliliği olmalıdır.  

ÖNEMLİ BİLGİLER

1- Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan ANKER TURIZM sorumlu tutulamaz

2- ANKER TURIZM gerekli gördüğü durumlarda; tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine ore bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.

3- ANKER TURIZM kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

4-Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.

5- Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir.

6- DubroDubrovvnik Turu Minimum 10 kişi olduğu takdirde gerçekleşecektir.

7- Yerel otoriteler tarafından veya farklı nedenlerden dolayı gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından ANKER TURIZM sorumlu tutulamaz.

8- ANKER TURIZM yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak İzmir ANKER TURIZM`in hiç bir sorumluluğu yoktur. ANKER TURIZM sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında ANKER TURIZM’in herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

9 -Seyahatiniz süresince konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraar eşya sahibine aittir.

10- Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan nsorumlu değildir. Pasaportunuzun kaybolması yada çalınması halinde Acentemiz yetkilisi/rehberi, diğer seyahat eden misarlere acentenin taahhüt ettiği üzere Tur Programına devam etmek zorunda olduğundan; kaybın/çalınmanın gerçekleştiği ülkede Pasaport işlemleri, geri dönüş yada tura dahil olma işlemleri ile ilgili tüm organizasyonda kendi sorumluluklarında hareket edeceklerini bilmelidirler. Bu hususta doğabilecek sıkıntı ve sorunlar ile ilgili Acentemiz sorumluluk kabul etmez.

11- ANKER TURIZM havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.

12-Programda konaklamalarımızın tamamı 5* ve 4* Otellerdedir. Balkanlarda 4* bazı Oteller, Türkiye ‘deki 3* oteller standartlarına denk gelmektedir.

13- Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak, minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misarlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından, ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Ayrıca, yırtık, hasar görmüş pasaportlar sınır polisleri tarafından kabul edilmeyebilir.

14- Balkanlarda Otellerde 3’lü odalarda ek yatak verilmektedir. 3’lü kalacak misarlerimiz turu satın alırken bu şartı kabul etmiş sayılır.

15-Tur tarihleri süresince iki ülke arasında vizesiz, pasaport ile geçiş izni protokolünde değişiklik olması halinde acentamız programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

16-Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

17-Tur programı ANKER TURIZM SEYAHAT ACENTASI kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

18- Bazı otellerde sunulan kahvaltı Türk yöresel mutfağında alışılagelmiş kahvaltılardan farklılık gösterebilmektedir. Bu kahvaltılar Kontinental kahvaltı olarak adlandırılmaktadır. Bazı otellerde, grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir. 19- Tur tarihinden önce acentamiz tarafından uçuş saatleri ve uçak biletleri rezervasyon numarası bilgisi paylaşılır. Grup rezervasyon olması nedeniyle, biletiniz olmadan da sadece pasaportunuz ile belirtilen saatte ve kontuarda check-in işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

20- Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için, Euro bulundurmanız yeterlidir.Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.

21- Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.

22- Uçakla Balkanlar Turumuz ‘’ Uçakla / Özel Ürün’’ kapsamındadır.

23- İptal-İade ve değişiklik şartları; ANKER TURIZM Tur Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür. Erken Rezervasyon, Promosyon, Uçaklı ve Özel Ürün Tur Programlarında iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur. Ancak, katılımcı MUCBİR sebep göstermesiyle tur iptal ve iadesi sigorta tarafından sağlanabilmektedir. MUCBİR sebepler kapsamına '' ciddi derecede kaza ve yaralanma ile dünya sağlık örgütü tarafından acil hastalıklar kapsamına alınmış acil rahatsızlık ve hastalığı, birinci dereceden yakınının vefatı, katılımcının evinin ya da işyerinin yanması veya doğal afetlerle kullanılamaz hale gelmesi, katılımcının vefatı, '' gibi durumlar girmektedir. Bunların dışında Psikolojik tedaviler, daha önce tekrarlanmış kronik (akut) rahatsızlıklar, estetik tedaviler, rehabilitasyon tedavileri, doğum ve salgın hastalıklar sigorta kapsamında değerlendirilmemekte ve bu sebeplerden ötürü başvuran katılımcıların tur iptal işlemi sağlanamamaktadır. Bu değerlendirme acentemiz nezdinde yapılmayıp, tüm başvurular ilgili sigorta şirketi tarafından değerlendirilmektedir.

24- Tur kayıt esnasında yapılan ödemeler hangi para birimi ve miktarda yapıldıysa; iptal-iade durumunda da aynı para birimi ve miktarlarda geri ödemesi yapılır.  
25- Tüm misarler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turu satın almış sayılır. VİZE HAKKINDA BİLGİ: Yeşil Pasaporta ve geçerli Schengen Vizesi olan pasaportlara vize uygulaması yoktur. Hırvatistan Vizesi için gerekli evrakları lütfen acentemizden isteyiniz… NOT: » Dubrovnik turuna katılmak isteyen kişilerin Hırvat vizesi alması gerekmektedir. Yeşil pasaport ve geçerli Schengen vizesi olanların vize almalarına gerek yoktur. » Tur bitim tarihinden itibaren 6 ay geçerli pasaport gereklidir. » Dubrovnik vizesi sadece Dubrovnik akşam turuna katılacak konuklarımız için geçerlidir. Bu turumuzda, Dubrovnik Turuna katılmayanlar, sadece geçerli pasoport yeterlidir. *** Ödemelerde Gün içerisindeki kur değişimleri TL fiyatlara yansıtılmaktadır. ÖBize mesaj gönderin deme anındaki kurlar geçerlidir. 


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#70
LOKASYON:
İzmir
YEMEK:
Otellerde 7 Adet Sabah Kahvaltısı
ULAŞIM
Uçak   
BULUŞMA:
İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali
BİTİŞ:
İzmir Adnan Menderes Havalimanı
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları
EKSTRALAR
40 EUR
Makedon Gecesi
15 EUR
Ohri Tekne Turu
40 EUR
Boşnak Gecesi
45 EUR
Belgrad Sırp Gecesi

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.

TARİH VE FİYATLAR

575

8 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.

En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

BİZİ ARAYIN: 0256 612 45 98

İLETİŞİM

info@ankertravel.net
0256 612 45 98
İNÖNÜ BULVARI NO: 14
    KUŞADASI
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.