İzmirden Direk Uçak ile St Petersburg Turu - Anker Turizm Travel

İzmirden Direk Uçak ile St Petersburg Turu...

 • İzmirden Direk Uçak ile St Petersburg Turu: İzmir Hareketli..St Petersburg ,Sunexpress Hava Yolları, İzmir-St Petersburg-İzmir aktarmasız uçuşlar ile 4 Gece
 • İzmirden Direk Uçak ile St Petersburg Turu: İzmir Hareketli..St Petersburg ,Sunexpress Hava Yolları, İzmir-St Petersburg-İzmir aktarmasız uçuşlar ile 4 Gece
 • İzmirden Direk Uçak ile St Petersburg Turu: İzmir Hareketli..St Petersburg ,Sunexpress Hava Yolları, İzmir-St Petersburg-İzmir aktarmasız uçuşlar ile 4 Gece
 • İzmirden Direk Uçak ile St Petersburg Turu: İzmir Hareketli..St Petersburg ,Sunexpress Hava Yolları, İzmir-St Petersburg-İzmir aktarmasız uçuşlar ile 4 Gece
 • Petro ve Pavel Kalesi
 • Altın Elbiseli Adam
 • Dostoyevski
 • Ermitaj Müzesi
 • Puşkin Çar Kasabası
 • Kagul Dikilitaşı
İzmir Hareketli..St Petersburg ,Sunexpress Hava Yolları, İzmir-St Petersburg-İzmir aktarmasız uçuşlar ile 4 Gece

***Sadece St Petersburg bölgesi için e-visa işlemi başlamış olup, misafirlerin kendisi tarafından tur hareket tarihinden minimum 1 hafta önce işlemlerin yapılması gerekmektedir. 1 adet fotograf tarama işlemi yapıldıktan sonra internet üzerinden yükleme yapılıp form dolurulmak sureti ile ücretsiz olarak yapılır. Bunun sonucunda çıkar evrağın yazılı çıktısı alınarak giriş ve çıkışta gösterilir.

Baltık Denizi kıyısında, Neva Nehri üzerinde yer alan St. Petersburg, 5 milyona yakın nüfusuyla, Moskova’nın ardından Rusya’nın en büyük ikinci kenti. Tıpkı Venedik gibi bir kanallar şehri. 1703 yılında, bizim Deli Petro dediğimiz Çar I. Petro tarafından, Avrupa’nın önde gelen şehirlerine rakip olacak güzellikte bir şehir olması amacıyla kurulmuş. Gayet de başarılı olmuş. Rus İmparatorluğu’na 200 yıl boyunca başkentlik yapan St. Petersburg’un mimarisi, binaları o kadar etkileyici, bazıları da o kadar görkemli ki sanki Rus çar ve çariçeleri, halka yedirmemiş içirmemiş de bütün paraları binalara yatırmış gibi duruyor.
St. Petersburg sadece mimari olarak değil, genel görüntüsü, yaşam tarzı itibariyle adeta bir Batı Avrupa kenti. Şehirde 200’den fazla müze var. Caddeleri, sokakları tertemiz. Sokaklarda izmarit bile göremezsiniz. Kaldırım, çevre düzenlemeleri çok güzel. Tarihi binalardaki mağazaların vitrinlerini genişletelim diye binaların dış cephelerini hiç bozmamışlar. Tabelalarla görüntüyü kirletmemişler. Şehir merkezinde ne gökdelen var ne de çirkin ve yüksek katlı apartmanlar. 

TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
İZMİR - ST PETERSBURG

Siz değerli misafirlerimizle İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde buluşma. Bagaj ve check-in işlemlerinin ardından Sun Express Havayolları’nın XQ 868 sefer sayılı uçuşu ile 21:40’da St Petersburg’a hareket.
01.35’de kente vardıktan sonra, bizleri bekleyen özel aracımızla otelimize transfer. Geceleme otelimizde. Konaklama: 3* Beloe Derevo Otel vb.

2.

Gün
ST PETERSBURG 2 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltısının ardından panoramik kent turuna başlıyoruz. Rusya’nın ikinci büyük yerleşimi ve önemli bir sanat-bilim-sanayi merkezi olan St Petersburg, halen coğrafyanın en dikkat çekici kentlerinden biri. Rus Çarı I. Petro tarafından 1703 yılında kurulan kentte yapılacak panoramik tur, günün her saatinde ayrı bir görsel şölen sunuyor. Havaalanından itibaren yapacağımız panoramik turda 4,5 km’lik ve gözlerimizin önünde dümdüz uzanan Nevsky Bulvarı boyunca tarihe tanıklık edeceğiz. Adını Rus tarihinin en ünlü kahramanı Alexander Nevsky’den alan, kentin neredeyse ana damarı sayılan Nevsky Bulvarı’nda karşımıza çıkan Amirallik Binası; Roma’daki ünlü San Pietro Katedrali’nin küçük bir örneği olan Kazan Katedrali; Beloselski-Belozersk Sarayı; Stroganov Sarayı; İstanbul’daki Kapalıçarşı kadar büyük ve köklü olmasa da 250 yıl önce bir çarşı olarak kurulan, günümüzde alışveriş merkezi olarak kullanılan Gostiny Dvor; dünyanın en büyük kütüphanelerinden Rusya Ulusal Kütüphanesi; kuruluş hikâyesiyle döneminde oldukça tepki çeken Singer Binası; muazzam vitrayları ve bronz iç yapısıyla Eliseyev Binası; Picadilly Sineması olarak da bilinen, yazar Nabokov’un anılarında sık sık bahsettiği Aurora Sineması; Rus edebiyatında kendine özel bir yer edinen, Leningrad Kuşatması’nın izlerini üzerinde taşıyan ünlü Anichkov Köprüsü ve daha pek çok yapı ile Çarlık Rusyası’ndan Sovyet Birliği’ne ve günümüze uzanan hızlı bir zaman yolculuğu yapacağız. Turumuzun ardından serbest zaman. Daha sonrasında dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek Petro ve Pavel Kalesi Turu’na geçeceğiz (40 Euro). Kenti kuran I. Petro’nun ilk inşa ettirdiği bu kale, askeri açıdan stratejik bir noktada yer alıyor ve çarların mezar anıtlarının yanı sıra I. Petro’nun oğlu Alexei, Dostoyevski, Troçki, Lenin’in kardeşi Aleksander, Çernişevski, sonraları Yugoslavya’nın lideri olan Tito ve kaleden kaçmayı başaran Kropotkin gibi ünlü isimlerin siyasi suçlardan hapsedildiği zindanları barındırıyor. Sovyet rejimi sırasında roket araştırma ve denemelerinin yapıldığı kale sınırları dahilindeki, kentin en yüksek binası olan katedralin üstündeki melek, tüm tur boyunca kalenin misafirlerini şefkatle selamlıyor. Geceleme otelimizde. 
Konaklama: 3* Beloe Derevo Otel vb.

3.

Gün
ST.PETERSBURG 3 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Petergof Sarayı ve Parkı Turu’na katılabilirler (55 Euro). UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Petergof, Rus Batılılaşma Hareketi’nin lideri Çar I. Petro’nun Fransa seyahatinde görerek etkilendiği Versailles Sarayı’ndan ilhamla inşa ettirdiği bir yapı kompleksi. Bahçeleriyle ve özellikle çeşmeleriyle ünlü Petergof, gerek çeşme mimarisi gerekse dönemin mühendislik yaklaşımı açısından öncü niteliği taşıyor. Finlandiya Körfezi’nde bulunmasından ötürü muhteşem bir Baltık Denizi manzarası sunacak şekilde konumlandırılan sarayın çeşmeleri ve fıskiyeleri, teknik açıdan etkileyici bir mekanik sisteme sahip. Yaz aylarında yediden yetmişe herkesin etrafında eğlendiği bu çeşmeler ve fıskiyeler, izleyenlere görsel bir şölen de sunuyor. Saray bahçesinde yer alan ve bir kanalla Baltık Denizi’ne bağlanan ana çeşme ise yalnızca turistlerin değil, St Petersburgluların da hayranlıkla baktığı mimari bir şaheser. Zekâsıyla, yenilikçi tavrıyla ve gustosuyla tarihe geçen Petro’nun yazlık saray kompleksinin hemen çıkışında yer alan Petro ve Pavel Katedrali’yse hem dış hem de iç yapısıyla Ortodoks kilise mimarisinin örneği olarak göz alıcı şekilde öne çıkıyor. İkinci Dünya Savaşı sırasında büyük zarar görmesine rağmen ilk mimarisine sadık kalınarak restore edilen, kolay kolay ayrılmak istemeyeceğiniz Petergof’tan sonra serbest zaman, günün yorgunluğunu merkezdeki harika restoranlarda atmak mümkün. Akşamüzeri St Petersburg’un en güzel restoranlarından birinde, yemek eşliğinde sunulan muhteşem dans gösterisini izleme fırsatını kaçırmak istemeyenler rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Rus Gecesi turuna katılabilecekler (65 Euro). Geceleme otelimizde.Konaklama: 3* Beloe Derevo Otel vb.

4.

Gün
ST.PETERSBURG 4 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltısından sonra serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Ermitaj Müzesi Turu’na katılabilecekler (45 Euro). Dünyanın en eski halısından, “Altın Elbiseli Adam”dan, Kâbe’nin kapısından, eşsiz elyazmalarından modern sanatın önemli eserlerine, hatta “tavus kuşu saat” gibi ilginç mekanik cihazlara kadar akla gelebilecek her türden ve her coğrafyaya ait kültür mirasını yakından görmek isteyenler için Ermitaj, gerçek bir hazine! Temelini Çariçe Katerina’nın yazlık ve kışlık saraylarında saklamaya başladığı eserlerin oluşturduğu koleksiyon, günümüzde dört milyondan fazla parça barındırıyor. Bolşevik Devrimi’yle müzeye dönüştürülen saraydaki eserlerin İkinci Dünya Savaşı sırasında Nazilerin sanat yağmasından kurtarılma hikâyesi bile Ermitaj’ın dünya kültür mirasını korumaktaki önemini açıklıyor. Eski yazlık ve kışlık sarayların gezileceği Ermitaj Turu kapsamında, tur rehberimizden dünyanın en büyük ve en zengin müzelerinden birinin, üç kez rejim değiştirmiş bir ülkenin kültürel omurgasını oluşturma serüvenini keyifle dinleyeceğiz. Turumuzun ardından serbest zaman. Aynı bölgede yer alan, tutuklandıkları sırada Romanov hanedanının bütün üyelerinin bir arada olduğu Alexander Sarayı ise Rus tarihinin başka bir perspektifine sahne olma niteliği taşıyor. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği St Petersburg Kanal Gezisi Turu’na katılabilirler (35 Euro). Geceleme otelimizde.Konaklama: 3* Beloe Derevo Otel vb.

5.

Gün
ST.PETERSBURG 5 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltısından sonra serbest zaman ve check-out işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Puşkin Çar Kasabası Turu’na katılabilirler (55 Euro). UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, Rus edebiyatının büyük şair ve yazarı Puşkin’in okulunun da bulunduğu kasaba, bünyesindeki saraylarla, parklarla ve çeşitli yapı kompleksleriyle övgü topluyor. On sekizinci yüzyılda çarın ailesi için inşa edilen bu alan, misafirlerini adeta bir Rus masalına davet ediyor. 600 hektarlık bir alanı kaplayan kasabanın ana binası, Rokoko üslubunun ayrıcalıklı bir örneğini sunan Katerina Sarayı. Çariçe I. Katerina’nın adını taşıyan bina, “yazlık saray” olarak biliniyor. Sarayın ünlü Amber Odası İkinci Dünya Savaşı sırasında Alman yağmasından nasibini aldıysa da beş tonluk saf amberle süslenen orijinal odanın günümüze ulaşan hali bile herkesi kendine hayran bırakıyor. Sarayın Hollandalı ve İngiliz bahçıvanlar tarafından özenle tasarlanan peyzajı yirmi birinci yüzyılda bile dinginliğiyle misafirlerine huzur sunuyor. Türk-Rus Deniz Savaşı’nda Rusya’nın galibiyeti anısına dikilen Chesma Sütunu, bir başka zaferin simgesi olan Kagul Dikilitaşı da bu bahçede yer alıyor. Bahçedeki büyük göletin kıyısında ise Türk camilerinden ilhamla tasarlanan bir hamam dikkat çekiyor. Bahçenin en büyük özelliği ise Çin köprülerinden Türk hamamlarına, antik Yunan heykellerine kadar pek çok kültürün izlerini Rus tarihinin birer kaydı olarak bünyesinde barındırması. Aynı bölgede yer alan, tutuklandıkları sırada Romanov hanedanının bütün üyelerinin bir arada olduğu Alexander Sarayı ise Rus tarihinin başka bir perspektifine sahne olma niteliği taşıyor. Rehberimizin belirteceği saatte buluşma ve havalimanına transfer.

6.

Gün
ST PETERSBURG-İZMİR

Havalimanına varışımıza istinaden Sun Express Havayolları XQ 869 sefer sayılı uçuşumuz 02:35’da İzmir’e hareket ve yerel saat ile 06:25 ’de İzmir’e varış. 


DAHİL OLANLAR:
*Sunexpress Yolları tarifeli seferi ile İzmir - St. Petersburg gidiş, St.Petersburg - İzmir dönüş ekonomi sınfı uçak bileti
*Havaalanı güvenlik vergileri ve havalimanı yer hizmetleri
*St. Petersburg'da seçilen kategori otelde 4 gece oda kahvaltı konaklama
*Havalimanı - Otel - Havalimanı transferleri
*St. Petersburg panoramik şehir turu
* Türkçe tur liderliği hizmeti
* KDV Dahildir
*Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

HARİÇ OLANLAR:
*Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
*Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
*Öğlen ve Akşam yemekleri
*Yemeklerde alınan içecekler
*Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
*Dahil olduğu açıkca belirtilmemiş her türlü hizmet
*SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı(muafiyet) %20 oranındadır.Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır.. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına,ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.)
*Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

EK BİLGİLER

1-Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.

2-Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.

3-Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.

4-Triple odalarda (3 kişilik oda: Çift kişilik yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed (çekyat) olup, standart yataklardan daha küçüktür.

5-Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

6-Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır.

7-Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg'dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg'a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmektedir.

8-Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

9-Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

10-Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

11-Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#222
LOKASYON:
İzmir
YEMEK:
Otelde alınan 3 sabah kahvaltısı
ULAŞIM
Uçak    Otobüs   
BULUŞMA:
İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar terminali
BİTİŞ:
İzmir Adnan Menderes Havalimanı
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları
EKSTRALAR
40 EUR
Petro ve Pavel Kalesi Turu
55 EUR
Petergof Sarayı ve Parkı Turu
65 EUR
Rus Gecesi turu
55 EUR
Puşkin Çar Kasabası Turu

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.

TARİH VE FİYATLAR

499

6 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.

En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

İzmirden Direk Uçak ile St Petersburg... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM

[email protected]
0256 612 45 98
İNÖNÜ BULVARI NO: 14
    KUŞADASI
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.