KUŞADASI - SAMOS 2 GECE REHBERLİ TUR - Anker Turizm Travel
  • KUŞADASI - SAMOS 2 GECE REHBERLİ TUR:
  • KUŞADASI - SAMOS 2 GECE REHBERLİ TUR:
  • KUŞADASI - SAMOS 2 GECE REHBERLİ TUR:
  • KUŞADASI - SAMOS 2 GECE REHBERLİ TUR:
  • Pythagorion
  • Vathi
  • Pisagor Meydanı
  • Kokkari
  • Megali Panagia Manastırı
  • Mytilinioi Köyü

TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
Kuşadası-Samos 1 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah 07:30’da Kuşadası Meander Travel ofisinde rehberimiz ile buluşarak limandaki check-in ve pasaport işlemlerinin ardından saat 09:00’da Samos’a hareket ediyoruz. İlk durağımız her taşıyla tarihe şahitlik eden ve antik Samos şehrinin üzerine kurulmuş olan Pythagorion’u doyasıya gezebilirsiniz. Bugün küçük bir liman kasabası olan Pythagorion tarihi ve güzelliği dolayısıyla adanın en çok ziyaret edilen noktası konumundadır. Limana kadar uzanan yol üzerinde sağlı sollu yer alan küçük hediyelik eşya dükkanlarını dolaşıp alışveriş yapabilirsiniz.

Daha sonraki önemli duraklarımızdan biri de sıcacık atmosferi ile bir zamanların küçük balıkçı köyü olan Kokkari; tarihi kilisesi, bir çok kafeterya ve restaurantları ile ferahlayarak omuzlarınızdan günün tüm yorgunluğunu atacağınız harika bir yer. Özellikle sahil boyunca sıralanmış restaurantlarda Yunan mezelerinin, kurutularak ızgarada pişirilmiş ahtapot ve taramanın keyfini Ouzo ile çıkarabilirsiniz. Burada küçücük renkli sokakların arasında dolaşmak, sevdikleriniz için birer hediyelik eşya almak için yeterli vaktiniz olacaktır. 

Öğleden sonra Vathy’ye dönüyor ve dinlenmek için otelimize yerleşiyoruz. Turumuzun sonrasında Samos’un ana şehri olan Vathy diğer bir adı ile Samos Şehri’ni ziyaret edeceğiz. Bahçelerinden uzanarak dışarıya sarkmış rengârenk çiçeklerin gölgelediği mavi beyaz daracık sokaklarını, hediyelik eşya dükkanlarını, yerel kahveleri, ünlü Arslanlı Heykel’in bulunduğu Pisagor Meydanı’nı ziyaret ediyoruz. Akşam yemeği için talep eden konuklarımızla Yunan Gecesi’ne katılmak üzere bölgenin en güzel tavernasına gidiyoruz. Burada akşam yemeğimizi canlı Yunan müziği eşliğinde alıyor ve günümüzü bitiriyoruz.

2.

Gün
Samos 2 gün programını görmek için tıklayınız

Otelinizde yapacak olduğumuz kahvaltının ardından bugün ilk önce Samos’un meşhur şaraplarını tadacağınız Şarap Müzesi’ne gidiyoruz. Geleneksel Samos adasındaki şarap üretiminde kullanılan aletler ve ödüllerin yanında çeşitli şarapları deneyebilir, dilerseniz satın alabilirsiniz.

Bir sonraki durağımız Samos’un önemli köylerinden biri olan Mytilinioi Köyü. İçinde küçük kahvehaneler-tavernalar bulunan pitoresk meydan özellikle yaz aylarında çok sayıda ziyaretçi ile dolar. Köyün görmeye değer yerleri arasında Tabiat Tarihi Müzesi mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerlerden biridir. Tam gün turumuza Koumaradaioi Köyü ile devam ediyoruz. Yol üzerindeki küçük kafeteryada Samos’da yapılan lokmanın tadına mutlaka bakmalısınız. Samos adasının en eski manastırlarından biri olan ve içinde harikulade duvar resimleri bulunan 16. yüzyıldan kalma Megali Panagia Manastırı’nı ziyaret ettikten sonra Ireon’a, deniz kenarında birbirinden güzel küçük restaurantlarda yemek yemek ve yüzmek için gidiyoruz.

Son durağımız Pythagorion. Burada feribotunun hareket saatine kadar olan boş vaktinizi köyün güzel köşelerini keşfederek geçirebilirsiniz. Turunuzun sonunda otelinize dönüyoruz.

3.

Gün
Samos-Kuşadası 3 gün programını görmek için tıklayınız

Otelinizde yapacak olduğunuz kahvaltının ardından akşam feribotunun hareket saatine kadar olan boş vaktinizi adayı keşfederek geçirebilirsiniz.

Feribot kalkış saatinden 1 saat önceki check-in ve gümrük işlemleri için limanda buluşuyoruz. Kuşadası’na varışımıza istinaden pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamlayarak turumuzu bitiriyoruz.

DAHİL OLANLAR:
- Feribot bileti
- Liman vergileri
- Otelde oda kahvaltı konaklama
- 2 gün Türkçe rehberli ada turu

HARİÇ OLANLAR:
- Vize
- Yurtdışı çıkış harcı 150 TL
- Kişisel harcamalar
- Öğle ve akşam yemekleri
- Canlı müzik ile taverna gecesi (30€)/ içecekler hariçtir.
- Konaklama vergisi 1.50€ oda
- Dahil olarak belirtilmeyen her türlü hizmet.

EK BİLGİLER

Taverna menüsü:

Her dört kişiye;

1 Yunan salatası, 1 tzatziki, 1 nohut yuvarlama veya taramosalata veya fava, ekmek, su

Her kişiye;

1 mevsim balığı (örneğin sardalya veya barbunya), ızgara karides ve kızarmış kalamar içeren karışık tabak.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#607
LOKASYON:
Samos (Kuşadası çıkışlı)
YEMEK:
2 KAHVALTI
ULAŞIM
Otobüs    Deniz   
BULUŞMA:
Kuşadası Ege Port
BİTİŞ:
Kuşadası Ege Port
İPTAL POLİTİKASI:

TARİH VE FİYATLAR

159

'den başlayan fiyatlarla

3 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

KUŞADASI - SAMOS 2 GECE REHBERLİ... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM

[email protected]
KUŞADASI:
0256 612 45 98
İNÖNÜ BULVARI NO: 14
    KUŞADASI
AYDIN:
(0256) 213 20 44
Adnan Menderes Bulvarı No:25 Efeler 09010 AYDIN
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.